2017-03-29

Prezentacja M28 w Brazylii

Tournée samolotu M28 przeniosło się do Manaus w Brazylii. W samym sercu Amazonii odbyły się pokazy dla wojsk lądowych tego kraju.

Na potrzeby klienta wojskowego zrealizowano szereg testów wersji cargo samolotu M28, związanych z możliwością transportu ładunków o różnych gabarytach.

Kolejno testowano opcje załadunku na pokład samolotu dwóch łodzi o wymiarach 6,1x1,36 m i 7x1,5 m, skrzyni o wym. 1,63x1,06x1,15 m, skrzyni z łopatami do śmigłowca o wym. 1,63x1x1,15 m, ładunku o wadze 500 kg za pomocą wciągarki.

Kolejne testy będą polegać na sprawdzeniu możliwości transportu ładunków pomiędzy bazą Sao Gabriel i odległymi bazami Pari-Cachoeira i Yauaretê na terenie Amazonii.

Produkowany w Mielcu samolot wyruszył z fabryczną załogą w dwumiesięczne tournée po Ameryce Łacińskiej i Karaibach 24 lutego.

W trakcie Latin America Demo Tour – jak informował producent – samolot zademonstruje potencjalnym klientom cywilnym i wojskowym swoje zdolności do przewożenia ludzi i ładunków ze słabo rozwiniętych lotnisk, niewyposażonych w utwardzone i długie pasy startowe. Z maksymalnym ładunkiem o masie 2.300 kilogramów, M28 może startować i lądować na nieutwardzanych pasach o długości ok. 550 metrów.

Więcej zdjęć na stronie www.pzlmielec.pl

Zobacz też: M28 wyruszył na Latin America Demo Tour
red

Ocena:  
( 5 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię