2016-03-24

Prezentacja Cirrusów w Radomiu

Trzy modele samolotów zaprezentował amerykański Cirrus Aircraft na radomskim lotnisku. Oferta została skierowana do służb mundurowych, w tym m.in. do Straży Granicznej i Policji.

Cirrus Aircraft wybrał radomskie lotnisko na miejsce prezentacji swoich samolotów. Oferta została skierowana do służb mundurowych, w tym m.in. do Straży Granicznej i Policji.

W ramach prezentacji samolotów Cirrus do Radomia przyleciały trzy wersje napędzane silnikami tłokowymi: podstawowa SR20 GTS, wyposażona w mocniejszy silnik SR22T GTS oraz specjalistyczna wersja oparta na modelu SR22, wyposażona m.in. w urządzenia dozoru wizualnego (głowica optoelektroniczna). Zaproszeni goście mieli możliwość odbycia lotu demonstracyjnego.

Cirrus Aircraft to w ostatnich latach jeden z wiodących producentów samolotów segmentu General Aviation. Modele SR20 oraz SR22 ze względu na swoje świetne osiągi oraz nowatorskie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa (m.in. spadochronowy system ratunkowy dla całego samolotu) są powszechnie wybierane przez prywatnych właścicieli. Korzystają z nich także firmy świadczące usługi powietrznych taksówek, czy prowadzące ośrodki szkolenia lotniczego.

Źródło: Port Lotniczy Radom

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

2

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-24 07:09:07 ~~CaseyVon~~

wh0cd292693 buy cialis

Utworzony: 2016-04-01 21:31:51 ~~Włodek~~

A dlaczego nie ma polskich konstrukcji lotniczych? Czy nam, Polakom nie wolno mieć polskich samolotów i szybowców? Czy o take Polskę walczyliśmy???