2008-02-02

Pożegnalne loty w Powidzu

Z 3 Brygadą Lotnictwa Transportowego w Powidzu pożegnało się dwóch pilotów: mjr pil. Jarosław Domański oraz kpt. pil. Bogdan Gałązka. W uroczystym pożegnaniu żołnierzy na sali tradycji uczestniczyli przedstawiciele dowództwa powidzkiej brygady, a także liczne grono współpracowników.

Fot. Archiwum 3 BLTr
Dwaj doświadczeni piloci z 3 Brygady Lotnictwa Transportowego (3 BLTr) w Powidzu w tradycyjny, lotniczy sposób pożegnali się z mundurem. – 29 stycznia mjr pil. Jarosław Domański oraz kpt. pil. Bogdan Gałązka wykonali swoje pożegnalne loty – informuje oficer prasowy 3 BLTr kpt. Robert Wincencik.

Żegnając obu pilotów na sali tradycji, w obecności koleżanek i kolegów z Brygady, dowódca 3 BLTr gen. bryg. pil. Adam Świerkocz powiedział: – Z Panów bogatego doświadczenia mogły – i po dziś dzień mogą – korzystać kolejne roczniki pilotów. Przekazywana przez Panów wiedza oraz umiejętności są gwarancją najwyższego poziomu wykonywania zadań.

Obaj oficerowie z lotnictwem wojskowym związani byli od wielu lat. – Mjr Domański rozstał się z lataniem po 35 latach służby, natomiast kpt. Gałązka po 26 latach – mówi kpt. Wincencik.


Sławomir Kasjaniuk

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

16

  

Dodaj swoją opinię