2017-01-19

Powrót I zmiany PKW Kuwejt

W czwartek w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się uroczyste przywitanie żołnierzy, którzy powrócili z I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie.

Uroczysta zbiórka żołnierzy, biorących udział w I zmianie PKW OIR Kuwejt odbyła się na terenie lotniska 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W skład tej zmiany weszło 116 żołnierzy i cztery samoloty wielozadaniowe F-16. Dowódcą komponentu był ppłk pil. Tomasz Jatczak, który w trakcie zbiórki odebrał akt mianowania na stopień pułkownika oraz został wyznaczony na stanowisko Szefa Szkolenia 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Podczas uroczystości Dowódca PKW wręczył Szefowi Sztabu DORSZ polską flagę, która powróciła wraz ze zmianą z Kuwejtu. Podpisano formalne przekazanie przez Dowódcę Operacyjnego podległości żołnierzy kontyngentu Dowódcy Generalnemu.

Polski Kontyngent Wojskowy pełni misję w Kuwejcie na mocy postanowienia podpisanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę z dnia 17 czerwca 2016 o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve. Kontyngenty wspierają działania Globalnej Koalicji do walki z tzw. państwem islamskim.

Źródło: MON

Ocena:  
( 91 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-01-19 23:23:11 ~~PM 01~~

Gratulacje Dragons!!