2013-10-23

Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów

Od wczoraj do 8 listopada w lubelskim Ratuszu można oglądać wystawę zdjęć pt." Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów. Fotografie zostały wykonane przez lubelskich pasjonatów samolotów.

Wystawa przedstawia pracę lotniska widzianą z perspektywy spotterów. Znajdują się tu zdjęcia samolotów przewoźników, którzy oferują loty z lubelskiego lotniska czyli Ryanair, Wizz Air oraz Eurolot; jak również samoloty lądujące w porcie w ramach General Aviation. Na wystawie można zobaczyć pracę dyżurnego operacyjnego oraz wozy Lotniskowej Straży Ratowniczo –Gaśniczej. Nie zabrakło również zdjęć z lądowania jednego z największych samolotów transportowych świata - Rusłana, który do portu przyleciał 14 lutego br.

Wszystkie fotografie zostały wykonane przez miłośników awiacji, którzy są bardzo aktywną grupą na lubelskim lotnisku. PLL docenia rolę spotterów i wspiera ich pasję, jaką jest zamiłowanie do fotografowania samolotów. Dlatego dzięki wspólnej inicjatywie, wybudowana została tzw. górka spotterska, która na pewno ułatwi hobbystom obserwację samolotów lądujących i startujących z lotniska.

Wystawa potrwa do 8 listopada.

Źródło: Port Lotniczy Lubin

Ocena:  
( 4 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię