2016-04-26

Piloci o zawodach balonowych w Krośnie

Kilka dni dzieli nas od wielkiej inauguracji XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz XXXII Balonowych Mistrzostw Polski w Krośnie. Na liście startowej nie brakuje przedstawicieli z sąsiednich krajów, takich jak Litwa i Ukraina. Jak podkreślają piloci, balonowa impreza w Krośnie jest pełna wrażeń i pięknych widoków.

Po raz pierwszy do Krosna przyjedzie Roman Sawczuk, reprezentant Ukraińskiej Federacji Balonowej. – Dla mnie to będą pierwsze zawody w Krośnie. Mam nadzieję na niezapomniane wrażenia i piękne loty – mówi Roman Sawczuk.

Po raz szósty na zawody balonowe do Krosna przyjedzie Litwin, Vytas Kerdokas, zrzeszony w klubie VSI Smile Balloons. – Bardzo lubię te zawody. Co roku, już od pięciu lat startuję w Krośnie. Teraz będę latał po raz szósty, a baloniarzem jestem od ośmiu lat. Krosno jest pięknym miejscem do latania – mówi Vytas Kerdokas.

Laurynas Komža, zrzeszony w Oreivių Klubas Lituanica, w krośnieńskich zawodach udział weźmie po raz drugi. Swój pierwszy start wspomina nad wyraz pozytywnie. – Dla mnie to będzie drugi start w Krośnie. Mój zespół bardzo lubi krośnieńskie zawody. Są tu wzgórza i doliny, więc jest bardzo piękny krajobraz. Miasto ma bogatą historię przemysłu naftowego i szklanego, o czym już trochę wiemy. Poprzednio zajęliśmy piąte miejsce, więc dostaliśmy też kilka nagród – mówi Litwin, Laurynas Komža.

Dla Litwina Junevičiusa Vytautasa (Klub Alytus) będą to piąte krośnieńskie zawody, w których wystartuje. Zawodnik podczas XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych zajął w Krośnie trzecie miejsce. Jak mówi, do Krosna wraca chętnie.

Pilotem balonowym jestem od 2003 roku. W tym roku po raz piąty wezmę udział w zawodach w Krośnie. W 2014 zająłem tu trzecie miejsce. Zawsze chcę wracać do Krosna z powodu perfekcyjnej organizacji zawodów, zdumiewającej przyrody i co najważniejsze, wspaniałych ludzi. Nigdy nie miałem tu problemów z właścicielami gruntów. Wszyscy są bardzo przyjacielscy i gościnni – mówi Junevičius Vytautas.

Zawody w tym roku trwać będą od 30 kwietnia do 2 maja.

Mateusz Głód

Źródło: gorskie-zawody-balonowe.pl

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię