2017-01-31

Piknik w Lesznie odwołany

11 edycja Pikniku Szybowcowego, a zarazem pierwszego SoundAir Festivalu, która miała się odbyć w 2017 roku, zostaje odwołana – poinformował Urząd Miasta Leszna.

„Przygotowania do naszego wydarzenia rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu zeszłorocznej edycji” – napisano w komunikacie na stronie Urzędu Miasta Leszna, organizatora pikniku. „Biorąc pod uwagę poziom i jakość imprezy, nie mogliśmy pozwolić sobie na wstrzymanie prac i rezerwacji terminów do stycznia, kiedy to uchwalany jest budżet miasta. Po zatwierdzeniu przez Radę Miasta Leszna wydatków budżetowych nasza impreza była już dopięta w sensie programowym i promocyjnym”.

SoundAir Festiwal jest organizowany w 100 proc. przez Miasto Leszno, dlatego o zakresie wydatków decyduje Rada Miasta, bez względu na osiągnięte z tytułu imprezy przychody. Pierwotna wersja budżetu została jednak zredukowana do poziomu dużo niższego niż zeszłoroczna kwota. Dodatkowo, jak poinformował Urząd, oferta lotniska na wynajem powierzchni w stosunku do kwoty z 2016 roku wzrosła pięciokrotnie i po redukcji budżetu stanowiłaby blisko 1/3 wydatków.

„Bardzo zależy nam na systematycznym rozwoju imprezy i podejściu długoterminowym opartym na unikalnych atutach. W organizację zaangażowanych jest wiele osób, głównie wolontariuszy, które z oddaniem i ogromną energią pracują na jej międzynarodowy sukces i promocję Miasta Leszna. Nie jesteśmy w stanie utrzymać jakości, a tym bardziej rozwoju wydarzenia, przy połowie zakładanego budżetu” – czytamy w komunikacie. Organizatorzy pikniku mają nadzieję, że po wyeliminowaniu przyczyn, zaistniałej sytuacji, impreza wróci do kalendarza lotniczego w 2018 roku.

W dziesiątej edycji Leszczyńskiego Pikniku Szybowcowego (18-19 czerwca 2016 roku) wzięło udział ponad 40 tysięcy widzów. W listopadzie ubiegłego roku poinformowano o zmianie nazwy imprezy na SoundAir Festival, a jej pierwszą edycję zaplanowano na 9-11 czerwca 2017 roku. Cechą charakterystyczną pikników w Lesznie były bloki pokazów nocnych.
sk

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-02-05 22:01:00 ~~tadek. plawecki~~

Szkoda. W 2016r pokazy w Lesznie były przygotrowane super. I już rezerwowalem termin na 2017.
Podobna treść byla publikowana z powodu zawieszenia pokazów "Lotnisko bliżej miasta" w Ostrowie Wlkp i do dzisiaj pokazy się nie odbywają. Czyli to jest zła wróżba dla pokazów w przyszlości odbywających się w Lesznie.
W 2016 roku w Lesznie bylem pierwszy raz i byłem pod wielkim wrażeniem. A Jak-3 , P-51 Mustang, F-16, skoczki, Perkoz i inni super
super klasa. Oby to zwieszenie bylo tylko na rok