2012-06-08

Piknik modelarski w Wilczych Laskach

W sierpniu w Wilczych Laskach odbędzie się już jedenasty piknik modelarski. W ramach pikniku przygotowano m.in. zlot Wicherków i Oldtimerów, bitwę modeli Air Combat, zawody precyzyjnego lądowania oraz giełdę.

Zaproszenie do udziału w XI Ogólnopolskim Pikniku Modelarskim skierowane jest do wszystkich modelarzy lotniczych – choć nie tylko. Impreza odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia 2012 roku na lotnisku przy wsi Wilcze Laski koło Szczecinka. Nieodzowną częścią Pikniku jest XI Ogólnopolski Zlot Wicherków i Oldtimerów. W sobotę miłośnicy tych konstrukcji będą mogli wziąć udział w zawodach. Premiowana będzie jakość wykonania (zgodna z dostarczoną dokumentacją), precyzja i płynność pilotażu. Wieczorem odbędzie się ognisko i nocna rewia modeli podświetlanych (przewidziane wyróżnienia).

Niedziela będzie dniem wielkiego Pikniku Modelarskiego, a chętni będą mogli wziąć udział w zawodach precyzyjnego lądowania (dla modeli silnikowych lądujących na asfalcie, wyposażonych w podwozie kołowe).

W ramach imprezy odbędzie się również giełda modelarska, Air Combat – Bitwa o Wilcze Laski (WW II), inscenizacje modelarskie z efektami pirotechnicznymi oraz wiele innych atrakcji. Czynne będą dwie strefy startów: „asfaltowa” i „trawiasta”, aby każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania oraz preferowanych klas, miał okazję dużo i bezpiecznie polatać.

Wśród wszystkich gości zostaną rozlosowane liczne upominki modelarskie, a wszyscy otrzymają plakietki okolicznościowe, dyplomy uczestnictwa itp.

Mile widziani będą wszyscy modelarze lotniczy, niezależnie od preferowanych klas i posiadanych umiejętności. Bezpieczeństwo w powietrzu i na ziemi będzie zapewnione między innymi dzięki: systemowi depozytu nadajników, pracującym non stop skanerom (w tym kilka dni przed imprezą) oraz kierownikom startu – osobno dla strefy „asfaltowej” i „trawiastej”. Wszelkie naruszenia regulaminu lotów będą natychmiast surowo karane.

Zapraszamy sklepy modelarskie do wystawienia swoich kramików w zamian za przekazanie upominków modelarskich.

Dysponujemy opuszczonym lotniskiem wojskowym z doskonałej jakości asfaltem i lądowiskiem trawiastym – raj dla modelarzy... Na uczestników czekamy już od godziny 9:00. Wpisowe 10 zł.

Piotr Pindral

Ocena:  
( 6 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię