2017-01-03

Pierwszy konkurs modelarski w Boronowie

W lutym odbędzie się I Wojewódzki Konkurs Modelarski GOK Boronów 2017. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży – maksymalny wiek jego uczestników to 18 lat.

W Boronowie w województwie śląskim 4 lutego br. (sobota) odbędzie się I Wojewódzki Konkurs Modelarski GOK Boronów 2017. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Boronowie, w siedzibie którego się odbędzie (przy ul. Poznańskiej 1).

Konkurs ma charakter otwarty i jest połączony z wystawą, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży – maksymalny wiek uczestnika wynosi 18 lat. Seniorów organizatorzy zapraszają do prezentacji swoich modeli na specjalnie przygotowanej wystawie (poza konkursem).

Zgłoszone do konkursu modele oceni komisja powołana przez organizatorów. Zadaniem komisji jest wyłonienie najlepszych modeli w danej kategorii wiekowej oraz startowej. W każdej klasie modeli przyznana zostanie jedna nagroda za najciekawszy model (istnieje również możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień). Przewidziane są nagrody specjalne, m.in. nagroda wójta gminy Boronów „Grand Prix” za najciekawszy model zawodów; nagroda dyrektora GOK w Boronowie za najciekawszy model kartonowy oraz plastikowy; nagroda wydawnictwa „Świat z Kartonu” z Tarnowskich Gór oraz nagroda od kółka modelarskiego „Broń i Barwa” z Koszęcina dla młodzika.

Cele konkursu to popularyzacja modelarstwa redukcyjnego jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych; promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznych; rozpowszechnienie zainteresowania nauką, techniką i historią.

Program konkursu:

8.00-11.00 – przyjmowanie modeli
11.00 – oficjalne otwarcie konkursu modelarskiego
09.00-16.00 – wystawa modeli dla zwiedzających
12.00-15.00 – ocena modeli
16:00 – zakończenie konkursu, wręczenie nagród, odbiór modeli

Więcej informacji na stronie www.gokboronow.pl
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię