2015-10-07

Pierwszy Piper M500 już w Polsce

Piper Aircraft dostarczył do Polski pierwszy jednosilnikowy samolot turbośmigłowy M500. Samolot został sprzedany przez JB Investments, wyłącznego przedstawiciela firmy Piper w Polsce.

Sprzedaż pierwszego Pipera M500 w Polsce odzwierciedla światowy popyt na samoloty pozbawione kompromisów pomiędzy bezpieczeństwem, ekonomicznością i osiągami – mówi Simon Caldecott, Prezes Pipera. – Niezawodny, jednosilnikowy Piper klasy M pozostaje bezkonkurencyjny w swojej klasie.

Piper M500 to duży, turbośmigłowy samolot z komfortowym wnętrzem i udogodnieniami znanymi ze znacznie większych maszyn. Jednocześnie wyróżnia go ekonomiczność porównywalna do jednosilnikowych samolotów tłokowych – dodaje Jan Borowski, właściciel i Prezes JB Investments.

JB Investments zajmuje się sprzedażą nowych samolotów oraz ich obsługą poprzez swoją siostrzaną firmę Aero Club Sp. z o.o.

W Polsce jest obecnie zarejestrowanych dziewięć samolotów z rodziny PA-46 z dziesięciu sprowadzonych przez JB Investments. Dostarczony M500 to w tej chwili jedyny samolot klasy Meridian w polskim rejestrze statków powietrznych. Samolot został przekazany właścicielowi pod koniec września w bazie lotniczej pod Konstancinem koło Warszawy.

Piper M500 wyposażony jest w najnowszą awionikę Garmin G1000, z udoskonalonymi systemami bezpieczeństwa niedostępnymi w żadnym innym samolocie tej klasy. Sześciomiejscowy M500 jest napędzany 500-konnym silnikiem Pratt & Whitney PT6A-42A. Osiąga maksymalną prędkość przelotową na poziomie 482 km/h przy zasięgu 1852 km. To wszystko w konkurencyjnej cenie 2,26 miliona USD.

Klasa M oferuje osiągi i bezpieczeństwo Pipera zbudowane na sprawdzonej ramie, która od lat wyznacza standard rynkowy. M600, M500 i M350 to trzy udoskonalone modele kabin wchodzące w skład klasy M. Należy do niej także Matrix. Każdy produkt trafia w inną niszę i poziom cenowy. Stworzona żeby doprowadzić do perfekcji doświadczenie podróży biznesowej i prywatnej, Klasa M oferuje najwyższe na rynku bezpieczeństwo, świetne osiągi, wydajność oraz doskonałą wartość.

Piper Aircraft, z centralą w Vero Beach na Florydzie, oferuje użytkownikom na całym świecie wydajne i godne zaufania jedno i dwusilnikowce. Jednosilnikowa Klasa M oferuje klientom indywidualnym i biznesowym elegancję, osiągi i świetną wartość. Dwusilnikowe Seneca i Seminole zapewniają zrównoważone osiągi, wydajność i prostotę. Klasa szkoleniowa Archer TX, Archer DX, Arrow, Seminole i Seneca stanowią najpełniejszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie linię samolotów szkoleniowych na świecie. Piper to bezkonkurencyjna obsługa i wsparcie oferowane poprzez sieć 38 dealerów i prawie 100 centrów serwisowych na świecie. Wsztystkie samoloty Piper są wyposażone w zaawansowaną awionikę Garmin. Piper należy do General Aviation Manufacturers Association.

JB Investments jest najdłużej działającym na polskim rynku dystrybutorem lekkich samolotów i śmigłowców. Za jego pośrednictwem w polskie niebo trafiło już ponad 100 maszyn. Firma, która powstała w 1994 roku, oferuje samoloty najlepszych marek, m.in.: Pilatus, Diamond i Piper. Zapewnia serwis większości maszyn, które sprzedaje.

Źródło: JB Investments

Ocena:  
( 3 )      słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię