2016-10-14

Paralotniowe mistrzostwa na Żarze

Na górze Żar rozpoczęły się II Mistrzostwa Polski w Paralotniowej Celności Lądowania. Mistrzostwa, które potrwają do niedzieli, odbywają się w terminie zapasowym.

Polish Accuracy Open 2016 – II Mistrzostwa Polski w Paralotniowej Celności Lądowania miały odbyć się w dniach 7-9 października, jednak ze względu na niekorzystne prognozy meteo organizatorzy postanowili rozegrać je w terminie zapasowym – tydzień później.

Mistrzostwa, które potrwają do niedzieli 16 października, odbywają się na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Organizowane są przez Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe we współpracy z Komisją Lotniową i Paralotniową Aeroklubu Polskiego oraz Górską Szkołą Szybowcową Żar.

Celem zawodów jest – zgodnie z regulaminem – „paralotniowa rywalizacja sportowa i wyłonienie Mistrza Polski w celności lądowania paralotnią w duchu fair play, koleżeństwa i wysokich standardów bezpieczeństwa”. Zwycięzcy zostaną wyłonieni tylko w rywalizacji indywidualnej. Do rozegrania zawodów wystarczą trzy pełne kolejki, maksymalnie może ich być 6-8. Od uczestników mistrzostw Polski wymagane było posiadanie m.in. licencji FAI i świadectwa kwalifikacji.

W piątek, pierwszego dnia zawodów, do rundy treningowej przystąpiło 28 pilotów. Organizatorzy liczą na rozegranie dzisiaj kilku kolejek.

Więcej informacji na stronie mistrzostw.
sk

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię