2016-10-19

Paralotniowe Mistrzostwa Polski w Celności Lądowania zakończone

Góra Żar okazała się przyjazna dla paralotniarzy. Pomimo słabych prognoz udało się rozegrać bardzo dobre zawody w celności lądowania paralotnią. Mistrzostwa Polski w tej raczkującej jeszcze dyscyplinie paralotniowej, odbyły się na lotnisku Górskiej Szkoły Szybowcowej w dniach 14-16 października. Zawody wygrał debiutant – Sławek Kucharski z Zielonej Góry.

W Paralotniowych Mistrzostwach Polski w Celności Lądowania wystąpiło 30 pilotów z całej Polski. Udało się rozegrać osiem kolejek w ciągu dwóch dni zawodów. Pogoda okazała się lepsza niż wskazywały prognozy i zawody były naprawdę emocjonujące. Słońce doskonale podgrzewało nastroje. Piloci startowali z półki w połowie południowego zbocza Żaru i lądowali tuż obok pasa startowego lotniska. Pomimo sporej aktywności samolotowej i szybowcowej na lotnisku, piloci paralotniowi nie stanowili żadnego kłopotu i bezproblemowo wykonywali swoje loty. Komunikacja kwadratu szybowcowego i paralotniowego przebiegała bez zarzutu, a przestrzeganie zasad pozwoliło i jednym i drugim cieszyć się w powietrzu piękną jesienną pogodą.

W piątek, pierwszego dnia zawodów, rozegrano trzy i pół kolejki, a w sobotę została dokończona kolejka nr 4 i rozegrano cztery kolejne.

Rywalizacja była zacięta i dopiero ostatnia runda zmagań ustaliła miejsca na podium. Zawody wygrał debiutant – Sławek Kucharski z Zielonej Góry. Tuż za nim uplasowali się medaliści zeszłorocznych Mistrzostw Polski – Tomek Chodyra i Boguś „Peciu” Pelczar. Wśród kobiet triumfowała, dawno nie widziana na sportowych arenach, Tamara Dudek.

Wyniki, szczegółowe relacje i galeria zdjęć na stronie zawodów.

Źródło: Polska Kadra Paralotniowa

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię