2014-03-04

Paralotniowa przygoda z Fly 2 Live

Szkoła Fly 2 Live serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie paralotniowe. Przygodę z tym niezwykłym sportem możecie rozpocząć już 10 maja.


Fly 2 Live po raz kolejny organizuje szkolenie paralotniowe. Kurs dla przyszłych pilotów odbędzie się w terminie od 10 do 16 maja br. na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie.

Cel szkolenia: Chcemy nauczyć Cię jak wzbić się w powietrze, latać od chmurki do chmurki i bezpiecznie z powrotem znaleźć się na ziemi by podzielić się wrażeniami z najbliższymi. Czeka Cię trochę nauki i zabawy, teoretycznego zrozumienia dlaczego ptaki się unoszą w powietrzu jak i praktycznego doświadczenia wzbicia się w powietrze.
Na początku nauczysz się obsługi paralotni, jak bezpiecznie startować i lądować, jak prawidłowo manewrować paralotnią. Poznasz przestrzeń powietrzną w której poruszają się oprócz Ciebie również samoloty i inne statki powietrzne. Odpowiemy Ci na odwieczne pytanie „Skąd wieje wiatr?”

Wymagania: Nieważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, masz lat 15 lub 70, jesteś wysportowany lub molem książkowym – to wszystko nieważne.

Zależy nam na tym abyś osiągnął jak najwyższy stopień wyszkolenia w jak najbezpieczniejszy sposób, dlatego szkolimy tylko na sprawdzonym, certyfikowanym sprzęcie:
- nowe szkolne skrzydła
- nowe uprzęże wraz z nowymi SSH i radiami do komunikacji
- holujemy na dwubębnowej wyciągarce paralotniowej niemieckiego producenta KOCH-a.

Podstawowe szkolenie odbywa się za wyciągarka na nizinach , są to najbezpieczniejsze warunki do rozpoczęcia przygody z lataniem, pozwala nam to wykonać wszystkie ćwiczenia i nauczyć was wszystkich manewrów potrzebnych do samodzielnego latania (min 30 holi) które nie zawsze można wykonać w niższych górach. Następnym krokiem jest oczywiście zapoznanie się z warunkami górskimi i specyfiką latania w górach jest to nieodzowne zwieńczenie szkolenia.

Program szkolenia: Zapoznaj się z szczegółowym programem szkolenia podstawowego.

Program szkolenia etap 1

Nie jesteś pewien czy latanie na Paralotni jest dla Ciebie? Nie martw się, jeśli masz jakieś wątpliwości możesz w pierwszych 2 dniach zrezygnować a zwrócimy Ci 70% wpłaconych pieniędzy. Lub zanim zaczniesz kurs umów się z nami na lot widokowy w tandemie z jednym z instruktorów.

Kurs to nie koniec, to dopiero początek przygody.

Odbycie kursu to tak naprawdę pierwszy krok w stronę nieba i w tych następnych krokach nie chcemy Cię zostawić samemu sobie, pomożemy dalej się rozwijać, umożliwimy Ci pozyskiwanie kolejnych umiejętności, stopni wtajemniczenia.

Zaprosimy do Wielkopolskiego Klubu Paralotniowego „Fly2Live – Live2Fly” gdzie doświadczeni koledzy piloci zarażą Cię pasją przestworzy i będziecie razem dzielić się powietrznymi przygodami i nie tylko. Jeśli masz ambicje sportowe będziesz mógł dołączyć do Teamu Sportowego i brać udział w zawodach paralotniowych.

Chcemy dać Ci możliwość szybkiego i bezpiecznego rozwinięcia Twojego skrzydła.

Źródło: Fly 2 Live

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię