2010-12-18

Europejskie lotniska sparaliżiwane

Gwałtowny atak zimy sparaliżował główne lotniska w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii.

We Frankfurcie nad Menem, na największym niemieckim lotnisku odwoływane są kolejne loty. Wczoraj z 1400 zaplanowanych lotów aż 560 musiało zostać odwołanych. Dziś rano (sobota, 18 grudnia) skreślono już ponad sto połączeń. Kolejne mogą zostać odwołane w ciągu dnia. Utrudnienia wywołane atakiem zimy wzburzyły pasażerów oczekujących na swój lot. Doszło nawet do awantur, w których musiała interweniować policja.

Podobnie jest w Amsterdamie, stolicy Holandii. Na lotnisku Amsterdam Airport Schiphol odwołano kilkadziesiąt lotów i dochodzi do znacznych opóźnień. Port lotniczy zadbał o pasażerów i udostępnił im składane łóżka. Z informacji lokalnych mediów wynika, że ostatniej nocy 3 tys. osób musiało nocować na lotnisku.

Nieznacznie lepiej jest w Belgii i Wielkiej Brytanii. W Brukseli (stolica Belgii), lotnisko Bruxelles Sud Charleroi Airport odwołało kilka lotów do Holandii, Szwajcarii i Niemiec, a liczne połączenia były opóźnione. W Wielkiej Brytanii już wczoraj zamknięto wszystkie porty lotnicze w Irlandii Północnej. W Londynie odwołano wiele lotów, gdyż nie dotarły maszyny z innych sparaliżowanych przez zimę krajów.

Wszystkim opóźnieniom i odwołanym lotom winna jest pogoda. Atak zimy skutecznie sparaliżował ruch lotniczy w prawie całej Europie. Meteorolodzy przewidują, że opady śniegu i gołoledź utrzymają się przez cały weekend.

dt

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-24 12:46:50 ~~Phyllisfreef~~

wh0cd366090 cialis