2016-12-14

Pamięci zmarłych tragicznie lotników z Mirosławca

W Mirosławcu Górnym zostanie odsłonięta tablica, poświęcona żołnierzom, którzy służyli w mirosławieckiej jednostce, a zginęli w wypadkach lotniczych.

12 grudnia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mirosławcu odbyło się spotkanie, na którym został zawiązany Komitet Organizacyjny odsłonięcia pamiątkowej tablicy w Mirosławcu Górnym, poświęconej żołnierzom, którzy służyli w mirosławieckiej jednostce, a zginęli w wypadkach lotniczych. Przewodniczącym Komisji został płk Andrzej Puchała.

Oprócz ustawienia wspomnianej tablicy, planuje się również renowację samolotu oraz położenie wokół niego kostki brukowej. Całość wydarzenia planuje się zrealizować w maju 2017 roku i połączyć z obchodem Święta Zespołu Szkół w Mirosławcu oraz Pokoleniowego Koleżeńskiego Zjazdu Żołnierzy, którzy służyli w mirosławieckiej jednostce.

Nad organizacją wydarzenia będzie czuwać Urząd Miejski w Mirosławcu oraz Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa przy wsparciu 12 BBSP. Następne spotkanie zostało zaplanowane na styczeń przyszłego roku.

Źródło: 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych

Ocena:  
( 2 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię