2016-06-07

Odlotowe obchody 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego

Z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, uczelnia zaprasza m.in. na pokaz startu repliki balonu braci Montgolfier. W powietrze uniosą się także współczesne balony.

Na 11 czerwca 2016 roku na terenie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego oraz części Krakowskiego Przedmieścia planowane jest widowisko historyczne Uniwersytecki wehikuł czasu. Między godz. 11.00 a 20.00 odbędzie się wiele inscenizacji historycznych, koncertów, pokazów nawiązujących do epoki Oświecenia. Będzie można przenieść się w czasie do lat 1816-1818, kiedy powstawała najstarsza stołeczna Uczelnia.

Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego.

Dla upamiętnienia lotów balonowych Jordakiego Kuparenki, które miały miejsce w roku 1806 i 1808 w okolicy dzisiejszego kampusu głównego Uniwersytetu, wieczorem na parkingu przed gmachem Instytutu Archeologii zorganizowany będzie start repliki balonu braci Montgolfier, którzy unosili się w powietrze już w wieku XVIII. Ponadto we współpracy z Aeroklubem Warszawskim planowany jest start około 18 balonów współczesnych z terenu skarpy, na której wznosi się Uniwersytet Warszawski.

Ewa Daszewska
www.alledit.pl

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię