2017-02-16

Obóz szybowcowy LOTEK 2017

Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe oraz Aeroklub Opolski zapraszają na Szybowcowy Letni Obóz Treningowo Edukacyjny Opole 2017.

Szybowcowy Letni Obóz Treningowo Edukacyjny Opole 2017 – czyli LOTEK 2017 organizowany jest wspólnie przez Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe oraz Aeroklub Opolski. Odbędzie się w dniach 28 lipca – 6 sierpnia na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi.

Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku. Uczestnicy zgodnie podkreślali atuty miejsca: bardzo przyjazną atmosferę stworzoną przez gospodarzy, doskonałe warunki termiczne, duże i bezpieczne lotnisko. Wśród przygotowanych zajęć dodatkowych były m.in możliwość treningu samochodami na płycie poślizgowej, w ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa jazdy z przyczepami szybowcowymi. Wszyscy byli pod wrażeniem jednego z największych hangarów w Polsce.

Dodatkowym atutem obozu jest możliwość latania pod okiem sławnego pożeracza resursów – Zbyszka Kunasa, który jako jedyny w Polsce ma wylatane 12 000 godzin na szybowcach, nie licząc innych statków powietrznych.

Organizatorzy zapraszają zarówno młodych, jak i bardziej doświadczonych szybowników. Infrastruktura i położenie lotniska sprzyja przyjazdom z rodzinami, do czego także zachęcają.

Cele zgrupowania LOTEK 2017 to trening w lataniu przelotowym; integracja środowiska lotniczego; podnoszenie bezpieczeństwa poprzez pogłębianie wiedzy i świadomości lotniczej; podniesienie kwalifikacji pilotów; uzyskanie warunków do odznak FAI.

Więcej informacji na stronie lotek2017.pl

Źródło: Organizatorzy

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię