2016-06-23

Obóz Szybowcowy Mielec 2016

W pierwszej połowie lipca odbędzie się organizowany przez Aeroklub Mielecki obóz szybowcowy. Jego uczestnicy, po ukończeniu szkolenia teoretycznego, będą mogli wykonać samodzielne loty.

W dniach 1-16 lipca odbędzie się organizowany przez Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich Stacjonarny Obóz Szybowcowy.

Na zgłoszenia udziału w obozie organizator czeka do końca czerwca. Koszt obozu wynosi 4600 zł i obejmuje udział w teoretycznym i praktycznym szkoleniu szybowcowym, a także zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Podczas szkolenia teoretycznego odbędzie się 60 godzin wykładów. W ramach szkolenia praktycznego uczestnicy obozu wykonają do 60 lotów ze startem za wyciągarką, w tym 10 lotów samodzielnych. Po zaliczeniu wszystkich egzaminów obozowicze otrzymają zaświadczenia o ukończeniu teoretycznego i praktycznego szkolenia szybowcowego.

Warunkiem udziału w obozie jest – poza uiszczeniem opłaty – m.in wykonanie badań lotniczo-lekarskich kl. 2 i dostarczenie orzeczenia od lekarza organizatorowi.

Obóz szybowcowy będzie odbywać się w oparciu o certyfikat Ośrodka Szkolenia Lotniczego nr PL/ATO-20 zgodnie z Programem Szkolenia Szybowcowego SPL Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich (PSSz SPL) zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w dniu 26.03.2015 r.

Więcej informacji w regulaminie obozu. Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie Aeroklubu Mieleckiego.
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię