2016-09-28

Nowy program kadetów Wizz Air

Linia Wizz Air ogłosiła we wtorek wprowadzenie nowego programu kadetów Wizz Air we współpracy z BAA Training. Pięcioletnia umowa zakłada rekrutację 150 kadetów zgodnie z rozporządzeniami EASA, aby zapewnić wyszkolonych pilotów posiadających licencje ATPL.

Firma BAA Training została wybrana, aby zapewnić rozwiązania szkoleniowe dostosowane do znacznego zapotrzebowania Wizz Air na wytrenowanie przyszłych pilotów. Pięcioletnia umowa zakłada rekrutację 150 kadetów zgodnie z rozporządzeniami EASA, aby zapewnić wyszkolonych pilotów posiadających licencje ATPL.

WIZZ obecnie zatrudnia ponad 800 pilotów w 25 bazach w Europie Środkowo-Wschodniej. Z każdym rokiem ta liczba wzrasta o kolejne 200 osób. Aktualnie linia poszukuje młodych pasjonatów lotnictwa bez konieczności posiadania doświadczenia w pracy w lotnictwie.

Celem programu jest wyszkolenie i wyposażenie zespołu w umiejętności, które są istotne w pracy operacyjnej w Wizz Air. Pozytywny wynik ukończenia kursu daje możliwość absolwentom dołączenia do zespołu pilotów latających samolotami typu Airbus A320 i A321 w siatce połączeń WIZZ.

Więcej informacji na stronie www.baatraining.com

W WIZZ jesteśmy przekonani, że ludzie stanowią serce i duszę naszej firmy. Dlatego z wielką radością uruchamiamy dodatkowy program kadetów we współpracy z BAA Training, oferując wyjątkową szansę rozpoczęcia kariery w WIZZ dla nowej generacji pilotów lotniczych. Program Kadetów WIZZ nie tylko zapewnia przyszłym pilotom kompleksowe wyszkolenie, ale również otwiera możliwości dołączenia do zespołu WIZZ i pracy na samolotach Airbus A320 i A321. Wprowadzenie programu to niezwykle ważny rozdział w historii linii. Z dużą ciekawością czekamy na nowych, utalentowanych członków naszej załogi – powiedział Diederik Pen, Dyrektor Operacyjny w Wizz Air.

Źródło: Wizz Air

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię