2017-01-03

Nowy portal Selfie z Gwiazdą Sportu

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki ruszyła inicjatywa „Selfie z Gwiazdą Sportu”. Zadaniem działań w ramach projektu jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży.

Rozpoczął swoje funkcjonowanie portal www.selfiezgwiazdasportu.pl. Zawodnicy Aeroklubu Polskiego mogą się już rejestrować i współtworzyć ten portal.

„Selfie z Gwiazdą Sportu” to platforma komunikacji wybitnych sportowców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, uczniami szkół średnich, młodzieżą akademicką i ich rodzinami, członkami ośrodków oraz klubów sportowych.

Stworzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki serwis internetowy składa się z galerii zdjęć i kalendarza zajęć znanych sportowców – członków kadry narodowej, medalistów mistrzostw świata i Europy w sportach olimpijskich i nieolimpijskich.

Inicjatywa „Selfie z Gwiazdą Sportu” ma wzmocnić wizerunek sportowca jako wzoru do naśladowania, stworzyć modę na sport jako element zdrowego i świadomego stylu życia oraz stanowić ważny element wspierający proces edukacji i wychowania młodego pokolenia.

Instrukcja działania dla zawodników Aeroklubu Polskiego

Zawodnicy i zawodniczki Aeroklubu Polskiego pobierający stypendia sportowe w 2017 roku rejestrują się w portalu „Selfie z Gwiazdą Sportu” – www.selfiezgwiazdasportu.pl. Następnie przedstawiają harmonogram co najmniej czterech spotkań z dziećmi i młodzieżą, których celem jest popularyzacja danego sportu i dyscypliny.

Wybór sposobu realizacji programu przez stypendystów Ministerstwa, jak również przedstawienie terminarza spotkań, pozostaje w gestii sportowca. Spotkania te mogą przybrać formułę zajęć sportowych z wybranych dyscyplin oraz pogadanek z dziećmi i młodzieżą. Podczas takich niezwykłych wydarzeń zawodnicy będą opowiadać o swojej dyscyplinie sportowej oraz swoich najważniejszych osiągnięciach.

Źródło: Aeroklub Polski

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię