2017-01-02

Nowodworscy pirotechnicy w akcji

W piątek (30 grudnia 2016 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec pozostawionego bez opieki bagażu w strefie ogólnodostępnej nowodworskiego Terminala.

Na podstawie zapisu kamer telewizji przemysłowej CCTV portu oraz zawieszki bagażowej funkcjonariusze z zespołu pirotechniczno-interwencyjnego Straży Granicznej szybko ustalili, że właścicielem bagażu jest 36-letni mężczyzna, ob. RP. Po dokonaniu analizy ryzyka, która wykluczyła zagrożenie, bagaż został sprawdzony manualnie i wraz z zawartością (rzeczy osobiste) przekazany do przechowalni bagażu z zastrzeżeniem o nie wydawaniu bez zgody Straży Granicznej. Kilkadziesiąt minut później po swoją zgubę zgłosił się właściciel. Rozpytany na okoliczność pozostawienia bagażu bez opieki oświadczył, że spowodowane to było roztargnieniem. W związku z tym, mężczyzna został ukarany mandatem karnym gotówkowym (art. 210 ust.1 pkt 7 Ustawa Prawo lotnicze).

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.

Źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię