2016-12-30

Nieplanowane lądowania Enter Air

Lecący z Wysp Kanaryjskich do Warszawy samolot Enter Air lądował w Pradze z powodu zagrożenia bezpieczeństwa pasażerów. Wcześniej B737 tej samej linii powrócił na Lotnisko Chopina po zderzeniu z ptakiem.

O nieplanowanym lądowaniu samolotu linii Enter Air w Pradze powiadomiły czeskie media. Samolot ze 160 pasażerami, głównie Polakami, leciał z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich do Warszawy. Przyczyną lądowania w stolicy Czech było zagrożenie bezpieczeństwa pasażerów. Na pokładzie samolotu miała znajdować się bomba – taką informację przekazał jeden z pasażerów, który został zatrzymany przez policję. Pozostali pasażerowie opuścili pokład, lot będą kontynuować następnego dnia innym samolotem. Do zdarzenia doszło w piątek ok. godziny 21.

Tego samego dnia przed południem należący do Enter Air Boeing 737 powrócił na Lotnisko Chopina po zderzeniu z ptakiem. Samolot ze 187 pasażerami leciał do Larnaki na Cyprze. Według informacji podanych przez linię, przez lądowaniem samolot krążył w okolicach Warszawy, aby spalić paliwo. Pasażerowie przesiedli się do drugiej maszyny w celu kontynuowania podróży.
red

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię