2015-01-22

Nextant G90XT oblatany

Nextant Aerospace poinformował o udanym oblocie modelu G90XT. To przebudowany turbośmigłowy King Air C90A, na którym zabudowano silniki GE H75 oraz zastosowano wiele ulepszeń technologicznych.

Nextant G90XT oblatany – poinformowała mieszcząca się w Cleveland w stanie Ohio w USA firma Nextant Aerospace. W ocenie pilota testowego Nathana Markera oblot był udany. Program testowy potrwa jeszcze około sześciu tygodni. Nextant zapowiada dostawy samolotu do klientów natychmiast po uzyskaniu certyfikatu, co może nastąpić w drugim kwartale bieżącego roku.

Dwusilnikowy, turbośmigłowy Nextant G90XT to przebudowany King Air C90A, wyposażony w silniki nowej generacji General Electric H75-100. Dzięki temu samolot będzie charakteryzować się większą prędkością i mniejszym zużyciem paliwa. G90XT posiada wiele ulepszeń technologicznych. Zmniejszy się obciążenie pilota, który będzie mieć do dyspozycji m.in. w pełni zintegrowaną awionikę Garmin G1000, system elektronicznego sterowania silnikiem, znacznie poprawiono też komfort załogi i pasażerów – np. wyciszono wnętrze i zainstalowano wydajną klimatyzację.

G90XT to kolejny przebudowany przez Nextant samolot. W październiku 2011 roku FAA przyznała certyfikat modelowi 400XT, który jest ulepszoną wersją Beechjeta 400. Wyposażono go w silniki Williams FJ44-3AP oraz awionikę Rockwell Collins Pro Line 21 (zobacz: Certyfikat FAA dla Nextant 400XT , Prezentacja Nextant 400XT na LABACE ).

Nextant przebudowuje także wnętrza samolotów – kabina G90XT może być przystosowana do przewozu pięciu lub trzech (w wersji VIP) pasażerów, oferowany jest również powietrzny ambulans.
red

Ocena:  
( 3 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię