2016-11-09

Modelarze z Hrubieszowa z medalami na MP F1N

Modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie zdobyli siedem medali na rozegranych w Jedliczu Mistrzostwach Polski Modeli Halowych.

W dniu 6 listopada 2016 r. w Jedliczu koło Krosna rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Halowych klasy F1N. Gospodarzem mistrzostw był Aeroklub Polski, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie oraz Burmistrz Gminy Jedlicze.

Wzorowa organizacja przyczyniła się do wysokiej frekwencji. W zawodach uczestniczyło blisko 100 zawodników z całej Polski. Modelarze z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie zdobyli siedem medali, w tym cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Modelarnię reprezentowali następujący uczniowie, którzy uplasowali się na pozycjach:

Kategoria F1N Młodzik:
II miejsce Kacper Kaczmarek – Wicemistrz Polski
Drużynowy II Wicemistrz Polski
Kacper Kaczmarek, Mateusz Mięczak, Jakub Wezgraj

Kategoria F1N Junior Młodszy:
I miejsce Patryk Bajer – Mistrz Polski
II miejsce Łukasz Flisiuk – Wicemistrz Polski
Drużynowy Mistrz Polski
Patryk Bajer, Łukasz Flisiuk, Karol Szumiata

Kategoria F1N Junior:
I miejsce Piotr Wielosz-Hałasa – MISTRZ POLSKI
Drużynowy MISTRZ POLSKI
Piotr Wielosz-Hałasa, Dominik Skwarek, Krzysztof Kraczkowski

Zawody rozpoczęli młodzicy, po nich kolejno juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Pod dachem hali sportowej można było zobaczyć wiele różnych konstrukcji modelarskich. Wśród młodzików zwyciężył zawodnik z Krosna, który uplasował się przed Kacprem Kaczmarkiem oraz zawodnikiem z Bochni. Wynik końcowy pozwolił naszym zawodnikom w tej kategorii wiekowej na zdobycie Drużynowych II Wicemistrzów Polski.

W grupie juniorów młodszych wygrał Patryk Bajer przed Łukaszem Flisiukiem i zawodnikiem z Wieliszewa. W tej kategorii wiekowej zdobyliśmy tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

W grupie wiekowej junior wygrał Piotr Wielosz–Hałasa, który uplasował się przed zawodnikiem z Kwidzynia i Chrzanowa, a drużyna w składzie z Dominikiem Skwarkiem oraz Krzysztofem Kraczkowskim zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

Zakończone Mistrzostwa Polski były zwieńczeniem całorocznej pracy modelarzy, startujących w hali w klasie modeli F1N. Dla naszych zawodników to rok sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Zdobyli oni Puchar Polski w kategoriach wiekowych młodzik, junior młodszy oraz junior.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji wyjazdów na zawody oraz Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie hali do przeprowadzania treningów.

opr. Leszek Kryszczuk

Ocena:  
( 12 )      słaby
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-12-12 13:07:40 ~~H.~~

Gratulacje dla kolegów z Hrubieszowa