2016-11-25

Model szybowca spadł na samochody

Rybniccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające dotyczące dość nietypowego zdarzenia do którego doszło we wtorek w Rybniku. Na zaparkowane samochody na parkingu przy ulicy Zebrzydowickiej, spadł model zdalnie sterowanego szybowca. Uszkodzone zostały dwa samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

We wtorek około 12.30 rybniccy mundurowi otrzymali informację o nietypowym zdarzeniu. Według zgłaszającego na samochód zaparkowany na parkingu przy ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku, miał spaść dron. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że był to zdalnie sterowany model szybowca.

Ten sporych rozmiarów model spadając, najpierw uszkodził dach osobowego renault, a następnie uderzył w volkswagena. W samochodzie były uszkodzone tylne drzwi oraz wybita szyba. Kiedy policjanci wykonywali czynności, na miejsce zdarzenia przyjechał właściciel modelu. Mężczyzna powiedział mundurowym, że testował szybowiec w specjalnie przygotowanym do tego miejscu na łące przy ulicy Jankowickiej i z nieznanych mu przyczyn model zboczył z kursu i stracił z nim kontakt radiowy. Widział tylko, że wiatr niósł go w kierunku centrum miasta. Rybniccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Rybniku

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię