2012-07-19

Mistrzostwa Polski F4J w Lesznie

W dniach 13-15 lipca 2012 roku na terenie Aeroklubu Leszczyńskiego zostały rozegrane I Mistrzostwa Polski w klasie F4J (półmakiet samolotów pomniejszonych w skali na uwięzi). W zawodach brało udział 19 uczestników: 8 seniorów i 11 juniorów.

W dniach 13-15 lipca 2012 roku na terenie Aeroklubu Leszczyńskiego zostały rozegrane I Mistrzostwa Polski w klasie F4J, czyli półmakiet samolotów pomniejszonych w skali na uwięzi. Nadmieńmy, że klasa ta powstała po przekształceniu klasy F4B w narodową klasę F4J. W zawodach brała jak dotąd niespotykana ilość 19 uczestników – w grupie seniorów startowało 8 zawodników, a w grupie juniorów było 11 startujących. Najliczniejszą grupę zawodników wystawił Aeroklub Poznański w liczbie 8 uczestników: 3 seniorów i 5 juniorów z dwóch klubów modelarskich, Iskra i Avia.

W piątek około godziny 17 rozpoczęła się ocena statyczna modeli przywiezionych przez zgłoszonych do startu w mistrzostwach zawodników. Komisji sędziowskiej przewodniczył kol. Piotr Piszczek, a pomagali mu kol. Zygmunt Janecki i kol. Marek Dominiak. W sobotę odbyła się pierwsza kolejka lotów i druga kolejka lotów seniorów, kapryśna pogoda nie dawała za wygraną i tak pozostała część lotów została rozegrana w niedzielę od rana. Dzięki sprawnemu zorganizowaniu zawodników udało się rozegrać wszystkie pełne trzy kolejki lotów.

Na zakończenie przyszedł czas na wręczenie medali, pucharów, dyplomów oraz gratulacje dla najlepszych zawodników. I tak w grupie juniorów miejsca kolejno zajęli:

I Szymon Pilarski
II Piotr Stec
III Wojciech Ludwiczak

Na czwartym miejscu uplasował się kolega Bartosz Winiecki, a na 7 miejscu kolega Patryk Ciesielski – wszyscy są członkami Aeroklubu Poznańskiego.

W grupie seniorów nasz aeroklubowy kolega Jerzy Grzelski uplasował się na trzeciej pozycji, a tak wyglądała pierwsza trójka:

I Marian Kaziród
II Bogusław Małota
III Jerzy Grzelski

Na czwartym miejscu uplasował się kolega Janusz Węcławiak, zaś kolega Robert Kampe zajął miejsce siódme. Na zakończenie został też wręczony puchar przechodni ufundowany przez lotników polskich mieszkających w Kanadzie. Jest on przeznaczony dla najlepszej drużyny juniorów startujących w mistrzostwach i został wręczony drużynie juniorów wywodzącej się z naszego Aeroklubu Poznańskiego, a należą oni do klubu Avia. Puchar ten z rąk Dyrektora Sportowego Mistrzostw, Andrzeja Kiepscha wraz z kolegami Szymonem Pilarskim i Wojciechem Ludwiczakiem odebrał Patryk Ciesielski.

Zobacz załącznik (relacja, wyniki, zdjęcia).

Źródło: Sekcja Modelarska Aeroklubu Poznańskiego