2017-02-25

Mimo zimy ciepło na Żarze

Jeszcze dzień krótki i sporo ich upłynie do sezonu lotniczego, mimo to hotel Górskiej Szkoły Szybowcowej Żar wypełniał przez miniony weekend gwar szybowcowej braci.

Przybyli tu piloci ze wszystkich stron Polski, aby podsumować osiągnięcia, wysłuchać relacji z wydarzeń minionego sezonu i snuć plany na przyszły, pogwarzyć w przyjacielskim gronie, oraz wędrować po górskich ścieżkach, lub przypomnieć sobie szusowanie na śniegu.

Główne prezentacje przyniosły w zimową aurę trochę ciepła z gorących stron świata. O prawach rządzącym w powietrznym oceanie mówił Elmer Joandi, który przybył do nas z Estonii. Jurek Kolasiński podzielił się wrażeniami z długodystansowych lotów w Namibii. Łukasz Grabowski i Jacek Dankowski zdali relacje z bardzo gorących mistrzostw świata w Australii. Uzupełnił je Sebastian, złoty medalista tychże mistrzostw. Bardzo żywe zainteresowanie wzbudziła jego prezentacja na temat pionierskich lotów w Kaukazie.

W skupieniu wysłuchano informacji o wznowieniu produkcji i perspektywach rozwoju szybowca Diana w firmie Awionic. Do uprawiania akrobacji przekonywał Jacek Bogatko, a Żółw podpowiadał gdzie można naprawić instrumenty pokładowe i sprzęt lotniczy. Uhonorowano autorów największych osiągnięć sportowych w 2016 r. Przekazano też uroczyście powołania do kadry narodowej, oraz podziękowano ludziom wspierającym nasze szybownictwo. Serce żywiej biło gdy się obserwowało z jaką radością i satysfakcją przyjmowali te nominacje nasi najmłodsi koledzy.

Więcej na stronie sebastiankawa.pl

Tomasz

Źródło: sebastiankawa.pl

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię