2016-06-28

Mikrolotowe Mistrzostwa Polski w Obornikach

Już w najbliższy czwartek (30 czerwca) na obornickim lotnisku rozpoczną się Mikrolotowe Mistrzostwa Polski. Organizatorzy spodziewają się udziału około 18 załóg.

Organizatorem tegorocznych Mikrolotowych Mistrzostw Polski jest Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze Klub Sportowy. Zawody odbędą się przy współudziale Aeroklubu Polskiego oraz Komisji Mikrolotowej AP i zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mistrzostwa rozpoczną się w czwartek (30 czerwca) popołudniową konkurencją lądowań na celność. Na piątek organizatorzy przygotowali dwie trasy nawigacyjne, a na sobotę – loty nawigacyjne, ekonomiczne i kolejne lądowania. Ostatnia konkurencja zawodów (lądowania na celność) zostanie rozegrana w niedzielę przed południem.

Na obornickim lotnisku o tytuł mistrza Polski walczyć będzie około 18 załóg. Wyniki mistrzostw zostaną wliczone do Mikrolotowego Pucharu Polski. Dla pilotów zawody będą treningiem i sprawdzianem przed 15. Mikrolotowymi Mistrzostwami Świata FAI, które w sierpniu zostaną rozegrane w Wielkiej Brytanii.

Kierownikiem MMP jest Zdzisław Kowalczuk, prezes Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, głównym sędzią Mariusz Jarmuszczak. Na przewodniczącego Jury został wyznaczony Zbigniew Czerwik.


Pismo organizacyjne MMP:
cz. 1
cz. 2
cz. 3Mistrzostwa Polski to kolejna mikrolotowa impreza, odbywająca się w Obornikach. Na początku czerwca rozegrano tutaj Mikrolotowe Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej (zobacz: Relacja: Mikrolotowe Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej).

Gospodarzem ubiegłorocznych Mikrolotowych Mistrzostw Polski był Aeroklub Włocławski (który miesiąc później organizował także zakończone sukcesem Polaków Mikrolotowe Mistrzostwa Europy). Na lotnisku w Kruszynie tytuły mistrzów Polski wywalczyli Krzysztof Jurkiewicz i Agnieszka Jurkiewicz w klasie AL-2, Henryk Orwat w klasie WL-1 oraz Przemek Jurkiewicz z siostrą Dominiką Jurkiewicz w klasie WL-2 (zobacz: Mikrolotowe Mistrzostwa Polski zakończone).
Sławomir Kasjaniuk

Ocena:  
( 20 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię