2011-05-19

Majowy PILOT Club już w sprzedaży

Najnowszy numer magazynu PILOT Club już w sprzedaży w sklepach oraz e-kiosku w wersji na iPada.

Pilot Club Magazine to elitarny miesięcznik poświęcony głównie pasji latania samolotami General oraz Business Aviation. Czytelnikami PCM są posiadacze prywatnych samolotów i śmigłowców, turystycznych i zawodowych licencji pilota oraz szybko rosnąca grupa managerów, przedsiębiorców i przedstawicieli wolnych zawodów myślących o biznesowym i rekreacyjnym lataniu. Magazyn przybliża kwestie związane ze szkoleniem lotniczym, kursami na licencje pilota, zakupem, eksploatacją, wynajmem i leasingiem samolotów i śmigłowców, użytkowaniem lotnisk i lądowisk, medycyną lotniczą i prawem lotniczym, opisuje aerokluby i szkoły latania oraz praktykę i teorię pilotażu. Najczęściej poruszane tematy to jednak opisy i testy samolotów, m.in. takich jak Cessna, Piper, Diamond, Cirrus, Zlin, Boeing, Airbus, Bombardier, Gulfstream, Pilatus, czy nawet Saab, a także śmigłowców takich jak: Bell, Sikorsky, Agusta czy Robinson.

W najnowszym numerze znajdziemy:

Wiatrakowiec ”Calidus” na polskim niebie

Całkiem niedawno mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska cudowi techniki, który na pierwszy rzut oka w wielu ludziach nie wzbudza zaufania. Zapewniamy, że jest to jedna z najbezpieczniejszych a na pewno najciekawszych maszyn latających po polskim niebie. Jeśli nie macie możliwości zawitać na modlińskie lotnisko, poznajcie Calidusa na łamach PCM.

VI Ogólnopolskie Zawody Samolotowe w Lataniu Precyzyjnym

Święta, święta i po świętach. Sezon rozpoczęty, czas ruszać na podbój nieba i zawalczyć o jakieś miejsce na pudle. Niektórzy już pod koniec kwietnia spróbowali swoich sił w Toruniu. Z jakim efektem? Opowiedziała nam o tym Anja Tatarczuk.

Prawdziwe latanie… ale na ziemi

Niezależnie od tego, przed jakim staniesz dylematem; czy chcesz się sprawdzić w lataniu w ogóle czy też jesteś ciekaw jakiegoś konkretnego typu samolotu, możesz podjąć się każdego wyzwania… na symulatorze. W pierwszej części artykułu Rafał „YoYo” Stankiewicz przybliża nam tematykę „stacjonarnego” latania. Macie problem z doborem sprzętu? Nie wiecie, jakie akcesoria będą Wam potrzebne do latania w domowym zaciszu? Przeczytajcie „Prawdziwe latanie…”

Śląska Grupa Akrobacyjna

Przed nimi wiele wyzwań. Właśnie rozpoczęli nowy sezon – pełni zapału, motywacji, gotowi do działania. Początki bywają trudne, wiadomo, ale z taką determinacją na pewno dadzą radę. Kilka słów o Grupie opowiedział nam nikt inny, jak jeden z jej członków, Artur Kielak.

Błękit nad antypodami

Tam nas jeszcze nie było. Was też? Przenieście się zatem na chwilę na antypody za pośrednictwem artykułu Robeta Kazubowskiego. Robert przetarł szlaki, zdobył doświadczenie i uwiecznił wszystko na zapierających dech w piersiach fotografiach. Jeśli są one odzwierciedleniem zaledwie namiastki emocji, jakie gwarantuje latanie w Australii i Nowej Zelandii, czytacie artykuł na własną odpowiedzialność. My nie możemy przestać planować w myślach podobnej wyprawy.

Hawker 800XP, 850XP i 900XP – Nowoczesność w starej, angielskiej rodzinie

Tradycyjnie w Salonie Pilota jest ekskluzywnie i komfortowo… tak jak w Hawkerze 900XP. Jakie jeszcze przymioty oferuje ta wspaniała maszyna? Na pewno wie to Juliusz Sabak, który w tym numerze postanowił podzielić się z nami tą wiedzą. Warto być na bieżąco, więc zachęcamy do lektury.

Lotnicze wakacje w Urugwaju

Jozef Mols zaskakuje nas coraz bardziej. W marcu Botswana, w kwietniu Hawaje… teraz przyszła kolej na Urugwaj. Gdzie można wynająć samolot? Jakie zakątki warto odwiedzić? O tym wszystkim przeczytacie w artykule Jozefa.

Szkolenie w Kanadzie

Okazuje się, że podróż do Kanady w celach edukacyjnych może się okazać opłacalna. W podjęciu decyzji mogą pomóc rozważania na temat takiej wycieczki, przedstawione przez Jakuba Marszałkiewcza. Kuba opisuje plusy i minusy szkolenia w Kanadzie na bazie własnych doświadczeń, dlatego warto przeczytać, co miłego może nas na miejscu spotkać.

Pasja
Tradycyjnie ostatnia strona należy do Sławomira Cichonia. Tym razem oddajemy w Wasze ręce jego felieton o pasji… tej lotniczej i nie tylko.

AOPA radzi: Uwaga na Druty

Nie zapominajcie, że największe zagrożenie dla pilota stanowią rzeczy słabo widoczne z kabiny samolotu. Należą do nich kable, przecinające przestrzeń we wszelkich możliwych kierunkach. Gdyby ich nie było, byłoby nam, lotnikom, o niebo lepiej… na niebie. Póki co musimy sobie jakoś radzić. Jak? Przeczytajcie w artykule.

Cena: 10 PLN
W e-kiosk.pl : 6,90 PLN
Zapraszamy do lektury!


Ocena:  
( 3 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię