2017-03-03

M28 w Kanadzie

Załoga M28 wylądowała w Kanadzie. 24 lutego produkowany w zakładach w Mielcu samolot wyruszył w dwumiesięczne tournée po Ameryce Łacińskiej i Karaibach.

Załoga samolotu M28 wylądowała w Kanadzie – poinformował producent maszyny, PZL Mielec. 1 marca roku załoga dotarła do Wabush w Kanadzie, odwiedzając po drodze Danię, Szkocję, Islandię i Grenlandię. Jak dotąd, przelot M28 na Latin America Demo Tour przebiega zgodnie z planem. Następny punkt podróży to Dallas w USA.

24 lutego produkowany w Mielcu samolot wyruszył z fabryczną załogą w dwumiesięczne tournée po Ameryce Łacińskiej i Karaibach.

W trakcie pobytu w Ameryce Łacińskiej – jak informował producent – samolot zademonstruje potencjalnym klientom cywilnym i wojskowym swoje zdolności do przewożenia ludzi i ładunków ze słabo rozwiniętych lotnisk, niewyposażonych w utwardzone i długie pasy startowe. Z maksymalnym ładunkiem o masie 2.300 kilogramów, M28 może startować i lądować na nieutwardzanych pasach o długości ok. 550 metrów.

Właściwe tournée rozpocznie się 17 marca w Port of Spain w Trynidadzie i Tobago. Następnie, do połowy maja, samolot odwiedzi 12 innych miast położonych w Brazylii, Argentynie, Ekwadorze, Kolumbii, Panamie i Meksyku.Źródło: PZL Mielec

Zobacz więcej: M28 wyruszył na Latin America Demo Tour
sk

Ocena:  
( 10 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię