2017-03-07

M28 podbija Dallas

5 marca, zgodnie z przyjętym harmonogramem, załoga samolotu M28 wylądowała w Dallas w USA – informuje PZL Mielec.

5 marca, zgodnie z przyjętym harmonogramem, załoga samolotu M28 wylądowała w Dallas w USA – poinformowały zakłady PZL Mielec, producent samolotu. W dniach 6 i 7 marca M28 pojawił się na wystawie statycznej w ramach targów HAI-HELI EXPO.

W kolejnych dniach, od 8 do 10 marca, zaplanowanych jest w sumie osiem pokazów dynamicznych z potencjalnymi klientami na pokładzie.

Kolejny przystanek po Dallas to Melbourne w USA.

24 lutego produkowany w Mielcu samolot wyruszył z fabryczną załogą w dwumiesięczne tournée po Ameryce Łacińskiej i Karaibach.

W trakcie pobytu w Ameryce Łacińskiej – jak informował producent – samolot zademonstruje potencjalnym klientom cywilnym i wojskowym swoje zdolności do przewożenia ludzi i ładunków ze słabo rozwiniętych lotnisk, niewyposażonych w utwardzone i długie pasy startowe. Z maksymalnym ładunkiem o masie 2.300 kilogramów, M28 może startować i lądować na nieutwardzanych pasach o długości ok. 550 metrów.

Właściwe tournée rozpocznie się 17 marca w Port of Spain w Trynidadzie i Tobago. Następnie, do połowy maja, samolot odwiedzi 12 innych miast położonych w Brazylii, Argentynie, Ekwadorze, Kolumbii, Panamie i Meksyku.Źródło: PZL Mielec

Zobacz więcej: M28 wyruszył na Latin America Demo Tour
red

Ocena:  
( 72 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-03-11 22:14:38 ~~andreas~~

Jak dobrze rozumiem leci z Dallas w Australii do Melbourne w Stanach?