2017-04-14

Łukasz Czepiela zamierza wrócić z pucharem z San Diego

Po ośmiu latach Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race ponownie wylądują w jednej z ulubionych lokalizacji. Drugi przystanek tegorocznego sezonu odbędzie w dniach 15-16 kwietnia w San Diego w Kalifornii, USA. W Challenger Cup wystąpi polski pilot – Łukasz Czepiela.

Każdy zespół doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pilot, który wygra drugi przystanek sezonu może zgarnąć także tytuł mistrza: tak właśnie było w zeszłym roku w przypadku Niemca Matthiasa Dolderera, który począwszy od drugiego wyścigu zupełnie zdominował ranking, by ostatecznie sięgnąć po mistrzostwo świata. Podczas inauguracyjnego przystanku sezonu w lutym w Abu Dhabi czeski pilot Martin Šonka wyprzedził Dolderera i resztę stawki, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasował się Hiszpan Juan Velarde, dla którego także był to najlepszy wynik w karierze. Czy Šonka i Velarde zdołają kontynuować dobrą passę? A może to Dolderer przypuści kolejny atak? Nie zapominajmy, że wyścig na własnym terenie zapewni dodatkową motywację dla amerykańskich pilotów Kirby’ego Chamblissa i Michaela Gouliana – były mistrz świata Chambliss stawał na podium w San Diego już dwa razy. Tytułu ostatniego zwycięzcy z San Diego z 2009 roku bronić będzie Francuz Nicolas Ivanoff, natomiast australijski pilot Top Gun Matt Hall wzbije się w przestworza w zupełnie nowym samolocie.

Początek transmisji na Red Bull TV z wyścigu głównego Red Bull Air Race w San Diego (klasa Master) w niedzielę, 16 kwietnia, o 22:00 polskiego czasu. Kwalifikacje odbędą się w nocy z 15/16 kwietnia o 1:00. Wyścig klasy Challenger będzie można obejrzeć na żywo na www.redbullairrace.com.

W klasie Challenger, po drobnej wpadce w Abu Dhabi, gdzie otrzymał karę czasową za ścięcie pylonu, ponownie zobaczymy Łukasza Czepielę. – Jestem dobrze nastawiony na San Diego, bo tak naprawdę lot w Abu Dhabi był dobrym lotem. Byłbym bardzo blisko podium – tłumaczy. – Wjechałem w pylon, bo wziąłem poprawkę na wiatr, którego nie było. W San Diego będzie bardzo dużo wiatru. Najtrudniejszym elementem będzie czyste pokonanie toru. Jestem zadowolony ze swojego latania, także jadę z dobrym nastawieniem, a psychika w naszym sporcie jest bardzo ważna. Zamierzam wrócić z pucharem – zapowiada polski zawodnik startujący w rywalizacji dla pilotów pretendujących do awansu do klasy mistrzowskiej.

San Diego leży u wybrzeża Pacyfiku, zaledwie kilka kilometrów od Meksyku i może pochwalić się nieskazitelnymi plażami, letnimi deptakami oraz jednym z najbardziej idealnych klimatów w całej Ameryce Północnej. Miasto jest także lotniczym centrum, w którym znajdowała się szkoła marynarki wojennej Top Gun, więc znający się na rzeczy fani zebrani na brzegu mogą liczyć na wyjątkowo emocjonujący pokaz w wykonaniu mistrzów świata oraz wschodzących gwiazd.

Kalendarz Red Bull Air Race 2017:

10-11 lutego: Abu Dhabi, ZEA
15-16 kwietnia: San Diego, USA
3-4 czerwca: Chiba, Japonia
1-2 lipca: Budapeszt, Węgry
22-23 lipca: Kazań, Rosja
2-3 września: Porto, Portugalia
16-17 września: Łużyce, Niemcy
14-15 października: Indianapolis, USA

Źródło: Red Bull Air Race

Ocena:  
( 30 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię