2016-12-15

Lotnisko Lublin z europejskim certyfikatem

Lotnisko Lublin jest kolejnym w Polsce lotniskiem (po Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Gdańsku i Warszawie), które uzyskało certyfikat po spełnieniu wymagań UE.

W dniu 9 grudnia 2016 r., po pomyślnie przeprowadzonym procesie certyfikacji, został wydany certyfikat dla lotniska Lublin (EPLB), zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) nr 139/2014 z dnia 12 lutego 2014 r. ustanawiającym wymagania oraz procedury administracyjne dotyczące lotnisk zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008. Certyfikat został wydany na czas nieokreślony.

Aktualnie lotnisko Lublin jest kolejnym w Polsce lotniskiem (po Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Gdańsku i Warszawie), które uzyskało certyfikat po spełnieniu wymagań UE. Certyfikat zawiera specyfikacje, w których określono szczegółowe warunki funkcjonowania lotniska.

Do końca 2017 roku wszystkie krajowe porty lotnicze, które obsłużyły ponad 10 000 pasażerów rocznie przez kolejne trzy lata, muszą przejść proces konwersji certyfikatu.

Na zdjęciu Krzysztof Wójtowicz (Prezes Portu Lotniczego Lublin) oraz Piotr Goździk (Wiceprezes ULC).

Źródło: ULC

Ocena:  
( 2 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię