2013-08-26

Lotnisko Chopina - Instalacja nowych urządzeń nawigacyjnych

Po zakończeniu remontu drogi startowej DS3, na Lotnisku Chopina rozpoczęły się prace związane z instalacją i uruchomieniem pełnego oprzyrządowania nawigacyjnego. Prowadzi je Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Obecnie na drodze startowej DS3 odbywają się lądowania przyrządowe nieprecyzyjne (bez wsparcia systemu ILS). Przy obecnych warunkach atmosferycznych jest całkowicie dopuszczalne i bezpieczne i nie stanowi żadnego problemu dla przeprowadzania lotów.

Instalacja urządzeń może się wiązać z okresowym wyłączaniem drogi startowej z użytkowania na kilka godzin w ciągu pory nocnej. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec listopada.

Paręnaście dni temu Na Lotnisku Chopina zakończył się remont drogi startowej DS3 (15/33).

Remont rozpoczął się 22 kwietnia i zgodnie z kontraktem miał trwać do 2 września. Pomimo niesprzyjającej pogody, m.in. intensywnych opadów deszczu na przełomie maja i czerwca, roboty posuwały się jednak bardzo szybko i udało się je zakończyć przed terminem.

W ramach prac remontowych dokonano m.in. wymiany nawierzchni progów drogi startowej z betonowej na asfaltobetonową. Wymiana wynikała z faktu, że beton jest m.in. trudniejszy w utrzymaniu. Na wszystkich remontowanych odcinkach drogi startowej oraz dróg kołowania ułożone zostały ścieralne warstwy asfaltu, droga zyskała też nowy system odwodnieniowy. Nadal trwa budowa nowej drogi szybkiego zjazdu S2 oraz drogi kołowania A8 i nowej płyty postojowej PPS12 - te prace zakończą się wczesną jesienią (czytaj: Koniec remontu drogi startowej na Lotnisku Chopina).

Źródło: Lotnisko Chopina

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2013-09-29 11:04:15 mooncake

Generally, if any Handbags
Replica
item will be too cheap, it is because it is little higher
than a worthless piece regarding junk. Be alert to the price array for
Handbag Replicas in order to
avoid getting cheated.It is never a good choice if you ignore to clean
and care for your
Replica Louis Vuitton
Handbags
after adding an incredible sadness credit card. Their
Rolex Replicas watches are
terrible especially since these guys advertise them as Swiss Panerai
Rolex Replica Watches. They are
nothing but a joke!