2009-08-03

Lotnictwo – sierpień 2009

Lotnictwo – to profesjonalny miesięcznik poświęcony przeszłości, teraźniejszości i perspektywom rozwojowym lotnictwa wojskowego oraz cywilnego i kosmonautyce. Ukazuje się od 1998 r. (pierwotny tytuł – „Lotnictwo Wojskowe”). W czasopiśmie prezentowane są najważniejsze wydarzenia lotnicze z kraju i ze świata, analizy i artykuły poświęcone węzłowym problemom rozwoju lotnictwa i kosmonautyki, monografie statków powietrznych z licznymi zdjęciami, sylwetkami barwnymi i rysunkami, opisy linii lotniczych, sił powietrznych, jednostek lotniczych, operacji, bitew i walk, sylwetki ludzi lotnictwa, sprawozdania i relacje z najważniejszych imprez lotniczych, Silną stroną „Lotnictwa” jest szeroki zespół autorski, który gwarantuje rzetelność, różne punkty widzenia na omawiany temat oraz wysoki poziom prezentowanych treści.

W numerze sierpniowym:

1. Aktualności wojskowe, cywilne i kosmiczne
2. „F-16 Solo Display Team” w nowych barwach
3. Volkel Open Day 2009
4. Yuma Airshow 2009
5. VI Małopolski Piknik Lotniczy
6. Długoterminowa prognoza rynku Boeinga
7. Paris Air Show 2009
8. 1Taktyczne Skrzydło Myśliwskie Królewskich Sił Powietrznych Bahrajnu
9. Samolot szkolno-bojowy BAE Systems Hawk
10. Zespół Akrobacyjny RAF „Red Arrows” bez tajemnic
11. Hubble Space Telescope (cz. I)
2. Junkers Ju 90 i Ju 290
13. Operacja “Most I, II i III” (cz. I)
14. Generał bryg. pil. dr Edward Hyra

„F-16 Solo Display Team” w nowych barwach


Kapitan Ralph „Sheik” Aarts i jego fantazyjnie pomalowany F-16AM Block 20 MLU będą jedną z gwiazd XI Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Fot. Joris van Boven

Jednym z gości na XI Międzynarodowych Pokazach Lotniczych w Radomiu będzie zespół demonstracyjny Królewskich Sił Powietrznych Holandii, używający srebrnoszarego wielozadaniowego samolotu bojowego F-16AM Block 20 MLU o numerze bocznym J-015. Kapitan Ralph „Sheik” Aarts wykonujący akrobację na specjalnie pomalowanym F-16 lata na tym typie samolotu od ukończenia szkoły lotniczej w 1997 r. i ma na nim nalot ponad 1500 godzin. To już trzeci sezon, w którym będzie on demonstrował kolorowego F-16 na różnych pokazach i imprezach lotniczych.

Volkel Open Day 2009


Efektowna mijanka samolotów Alpha Jet reprezentacyjnego zespołu akrobacyjnego Sił Powietrznych Francji - „Patrouille de France”. Fot. Piotr Abraszek

Każdego roku pod koniec czerwca w Holandii są organizowane międzynarodowe pokazy lotnicze. Ich miejscem jest jedna z dwóch baz lotniczych, w której stacjonują wielozadaniowe samoloty bojowe F-16 - Leeuwarden lub Volkel. W tym roku pokazy miały miejsce w Volkel. Bardzo widowiskowym punktem była prezentacja możliwości holenderskich sił powietrznych zwana „Air Power Demo” czyli start i atak szesnastu F-16 na obiekt naziemny zlokalizowany między pasem a drogą kołowania. Samoloty nadlatywały czwórkami z czterech kierunków mijając się na bardzo małej wysokości. Po ataku samolotów, do akcji przystąpiły śmigłowce: szturmowe AH-64D osłaniały ogniem operację załadunku desantu na średnie śmigłowce transportowe Cougar oraz podwieszenie ładunku w postaci pojazdu terenowego pod ciężki śmigłowiec transportowy Chinnok.

Yuma Airshow 2009


Wielozadaniowy samolot bojowy Lockheed Martin F-16C Viper we wspólnym locie z samolotem myśliwskim z lat drugiej wojny światowej North American P-51D Mustang. Fot. Remko van de Bunt


Czyste błękitne niebo oraz dość umiarkowana jak na Arizonę temperatura +28oC zapowiadały piękną pogodę zwiastującą nadejście wiosny. Tego dnia, 14 marca 2009 r., odbywały się obchody pięćdziesiątej rocznicy powstania Bazy Lotnictwa Piechoty Morskiej Yuma. Jubileuszowy Airshow, w istocie organizowany po raz czterdziesty siódmy, pobił wszelkie rekordy pod względem ilości zgromadzonych widzów (na uroczystość tę przybyło około 37 tys. osób). Wielkim finałem Yuma Airshow 2009 była podjęta próba bicia rekordu i wpisu do Księgi Guinessa największej ściany ognia. Ściana ognia pojawiła się w momencie, gdy przy akompaniamencie zawołania „Tora, Tora, Tora” zainscenizowano scenę ataku na bazę Pearl Harbor, z udziałem samolotów stylizowanych na japońskie. Miała ona długość ponad 3000 m, a wysokość płomieni – z licznymi wybuchami – osiągnęła 50 m na pełne 5 s.

VI Małopolski Piknik Lotniczy


Jurgis Kairys i jego samolot akrobacyjny Su-31 w locie odwróconym na wysokości zaledwie kilku metrów nad ziemią Fot. Paweł Bondaryk

Tradycyjnie największymi atrakcjami krakowskiej imprezy były pokazy akrobacji w wykonaniu Zespołu Akrobacyjnego „Żelazny”, Marka Szufy na Skybolcie, Roberta Kowalika na Extra 300, Uwe Zimmermana na Extra 200-300, Wojciecha Krupy na Zlinie 50LS oraz Wiesława Ceny na M-26 Iskierka. Prym wśród akrobatów wiódł Jurgis Kairys na Su-31, prezentując, niezwykle dynamicznie, niesamowite możliwości swojego samolotu. W tym roku litewski pilot nie spoczął na laurach i po raz kolejny pokazał coś nowego: we wspólnym przelocie z warszawskim Anem-2 w barwach Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Parasol” wykonał wokół dwupłata serię beczek.

Długoterminowa prognoza rynku Boeinga


Samolot pasażerski dalekiego zasięgu Boeing 777-200LR w barwach producenta. Fot Boeing

Boeing opublikował najnowszą edycję prognozy światowego rynku transport lotniczego – “Current Market Outlook 2009”. Szacuje ona, że w latach 2009-2028 przewozy wzrosną prawie trzykrotnie, a linie lotnicze zakupią 29. tys. nowych samolotów, o wartości 3,2 biliona dolarów. Flota dużych samolotów komunikacyjnych będzie liczyła 35 tys. maszyn, a ich największymi użytkownikami będą azjatyckie i amerykańskie linie lotnicze. Jednocześnie wzrośnie flota specjalnych samolotów transportowych, z 1940 sztuk obecnie do 3250 na koniec omawianego okresu (90% światowej floty). Wzrost ten będzie wymagał pozyskania 2760 samolotów, z czego 710 nowych i 2050 przebudowanych z maszyn pasażerskich.

Paris Air Show 2009


Produkcja największych samolotów pasażerskich na świecie Airbus A380 będzie w bieżącym roku zmniejszona z planowanych osiemnastu do czternastu. Fot. Piotr Butowski

Była to pierwsza duża wystawa lotnicza, w której naprawdę odczuwało się kryzys. Smętnie było też z powodu nieobecności dwóch nowych samolotów, niezwykle ważnych dla przyszłego transportu lotniczego, cywilnego i wojskowego. Dwa lata temu wszyscy byliśmy przekonani, że w tegorocznej wystawie zadebiutują Boeing 787 Dreamliner i Airbus A400M. Oba jednak potknęły się na poważnych problemach i są bardzo opóźnione; będzie dobrze jeżeli w ogóle w tym roku wystartują. Miejmy nadzieję, że zobaczymy je w Paryżu za dwa lata. Jeszcze jeden nieobecny to myśliwiec Lockheed Martin F-22 Raptor, który był zgłoszony do wystawy, ale którego przylot odwołano, formalnie, z powodu „wielu innych zajęć”. W tych warunkach gwiazdą wystawy był rosyjski samolot pasażerski Suchoj Superjet 100, który w Paryżu miał swą międzynarodową premierę i jednocześnie była to jedyna duża premiera wystawy.

1 Taktyczne Skrzydło Myśliwskie Królewskich Sił Powietrznych Bahrajnu


Królewskie Siły Powietrzne Bahrajnu użytkują obecnie siedemnaście jednomiejscowych samolotów F-16C Block 40 i cztery dwumiejscowe F-16D Block 40, które są w wyposażeniu 1. i 2. Taktycznego Dywizjonu Myśliwskiego w bazie Isa. Fot. Stefan Degraef/ Edwin Borremans

W poniedziałek, 24 kwietnia 2009 r., dwa wielozadaniowe samoloty bojowe F-16C Block 40, z potężnym rykiem silników General Electric F110-GE-100 ruszyły z pasa startowego bazy Isa i wznosząc, skierowały się na północ, wzdłuż wschodniego wybrzeża Bahrajnu, nad Zatoką Perską. Obładowane czterema bombami Mk82 Snakeye z układem hamującym do zrzutu z małej wysokości (do celów szkolnych bomby były wyposażone w betonowy balast w miejsce odłamkowo-burzącego ładunku bojowego), „Falcon 01” i „Falcon 02”, należące do 1. Taktycznego Skrzydła Myśliwskiego Królewskich Sił Powietrznych Bachrajnu, okrążyły znajdujący się na półwyspie Katar i skierowały się na poligon Maqatra w Abu Dhabi, leżący w pobliżu Al Dhafra, największej bazy lotniczej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Samolot szkolno-bojowy BAE Systems Hawk


Wielka Brytania zakupiła w ostatnich latach dla RAF dwadzieścia osiem samolotów szkolenia zaawansowanego BAE Systems Hawk T.Mk.2. Obecnie pierwsze samoloty tego typu są wprowadzane do eksploatacji. Fot. RAF

Brytyjski samolot szkolno-bojowy Hawk od lat jest najbardziej popularnym samolotem w swojej klasie – w ciągu ponad trzydziestu lat sprzedano ponad dziewięćset Hawków do blisko dwudziestu państw świata. W ciągu tego czasu koncern BAE Systems opracował trzy generacje Hawka, o stopniowo zwiększanych możliwościach, z zastosowaniem wielu znaczących ulepszeń. Pomimo, że Hawka oblatano trzydzieści pięć lat temu, wciąż pozostaje on samolotem znajdującym nabywców. Według szacunków BAE Systems, aktualnie produkowana trzecia generacja samolotu Hawk, ma szansę zdobyć zamówienia na około 400-500 sztuk na całym świecie.

Zespół Akrobacyjny RAF „Red Arrows” bez tajemnic


„Red Arrows” jest wizytówką Królewskich Sił Powietrznych na całym świecie i swoimi pokazami reprezentuje RAF, ale też znacznie przyczynia się do rozwoju przemysłu lotniczego Wielkiej Brytanii. Fot. „Red Arrows”

Rozmowa z Davidem Montenegro (Red 3) pilotem Zespołu Akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych „Red Arrows”.

– Co by Pan poradził młodym ludziom, którzy marzą o przyszłości w akrobacji lotniczej?

– Najważniejsza jest edukacja – solidne podstawy i dobrzy nauczyciele, a także odwaga, ciężka praca, zdecydowanie i dążenie do celu. To właśnie był mój klucz do sukcesu. Poza tym umiejętność odnalezienia się w zespole i przestrzeganie wspólnych reguł. W lataniu synchronicznym nie jest się niezależnym pilotem, który może decydować o czymkolwiek. Wszystko jest omawiane i ustalane wspólnie. Dlatego tak ważne jest porozumienie. Tego młodzież uczy się od dorosłych. Trudno przecenić rolę nauczyciela, który jest mistrzem i autorytetem.

Hubble Space Telescope (cz. I)


Zbliżenie na Teleskop Kosmiczny Hubble’a uchwycony na tle ziemi. Fot. NASA

Atmosfera Ziemi, która spowija naszą planetę i umożliwia trwanie na niej życia, stanowi jednocześnie barierę dla większości zakresów promieniowania elektromagnetycznego, jakie dociera do nas z bliskiego i dalekiego kosmosu. W praktyce, w pełni jest ona przepuszczalna jedynie dla fal radiowych o długości od kilku centymetrów do około dwudziestu metrów, a w mniejszym lub większym stopniu dla niektórych innych częstotliwości radiowych, zakresu widzialnego, podczerwieni, ultrafioletu i mikrofal. Pozostałe – większość podczerwieni i ultrafioletu, promieniowanie rentgenowskie i gamma – są przez nią blokowane praktycznie w całości. Nic więc dziwnego, że marzeniem astronomów było pozbycie się uniemożliwiającej badanie Wszechświata otuliny. Ponieważ było to nonsensem, postanowiono postąpić na odwrót – wynieść przyrządy badawcze poza atmosferę – a więc na orbitę okołoziemską.

Junkers Ju 90 i Ju 290


Samolot pasażerski Junkers Ju 90B był przystosowany do przewozu w komfortowych warunkach 38-40 osób. Na zdjęciu prototyp Ju 90V-1, który po raz pierwszy wzbił się w powietrze 28 sierpnia 1938 r.

W latach trzydziestych ubiegłego wieku linie lotnicze Deutshe Lufthansa zamówiły w zakładach Junkersa opracowanie, na bazie zarzuconego przez Luftwaffe czterosilnikowego ciężkiego samolotu bombowego, samolotu pasażerskiego Ju 90. Po wybuchu drugiej wojny światowej, wariant rozwojowy tej ostatniej maszyny, oznaczony Ju 290, stał się ponownie samolotem bojowym, i była to największa seryjnie budowana maszyna, jaką wprowadzono do wyposażenia Luftwaffe. Po wojnie na czeskim lotnisku Ruzyne odnaleziono prawie ukończony samolot Ju 290A-8 Wk Nr 0212 i elementy do budowanego Ju 290B-2 Wk Nr 0184 z których użyciem zbudowano samolot pasażerski Letov L 290 Orel.

Operacja „Most I, II i III” (cz. I)


Zarówno w Komendzie Głównej AK, jak i w Londynie wysuwano różne koncepcje odnośnie do statku powietrznego, jaki mógłby być użyty do zrealizowania łączności dwustronnej z krajem. W końcu wybrano samolot Douglas C-47 Skytrain (Dakota).

W 1944 r. polskie podziemie lotnicze przeżywało swoje największe osiągnięcie, jakim stało się zrealizowanie łączności dwustronnej z Zachodem przy użyciu samolotu lądującego na polskich terenach. Zrzuty zapewniały bowiem łączność jedynie jednostronną. Cała operacja „Most I” trwała zaledwie trzydzieści minut. Dakota na ziemi przebywała dziesięć minut. W drogę powrotną samolot zabrał (m.in.) sztandar dla 1. Brygady Spadochronowej, wyhaftowany w kraju. Operacja „Most I” zasadniczo przetarła szlak dla następnych takich akcji. W tej bowiem, dzięki twardej postawie zaangażowanych w niej ludzi i doskonałej organizacji zdołano przełamać opór aliantów – to była pierwsza szkoła doświadczeń.

Generał bryg. pil. dr Edward Hyra


Generał bryg. pil. dr Edward Hyra – dowódca 2 Dywizji Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego (Piła) w latach 1983-1990.

18 stycznia 2009 r. w otoczeniu najbliższej rodziny zmarł w Toruniu gen. bryg. pil. dr Edward Hyra. Znakomity dowódca, komendant dęblińskiej „Szkoły Orląt”, zastępca dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, Zasłużony Pilot RP, wychowawca wielu lotniczych pokoleń, ostatnio Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. W 1992 r. był on organizatorem Światowego Zjazdu Lotników Polskich w Dęblinie. Jego osoba stała się znana wśród lotniczej braci w Ameryce i Europie. Odwiedził wiele krajów, zapoznał się z funkcjonującymi w nich systemami szkolenia pilotów. Był wielkim zwolennikiem polskiej szkoły latania, a także sprawdzonej przez życie selekcji kandydatów do lotnictwa poprzez modelarstwo, szkolenie aeroklubowe i liceum lotnicze.Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

210

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-06-08 00:23:55 ~~Chaspaycle~~

Viagra Official Site Cheap Viagra 100mg Non Percription Mobic El Cialis Funciona Cialis 20mg Price Can I Purchase Fedex Provera Delivered On Saturday Cytotec 200 РћСљg Orlistat Online Cephalexin And Allergic Reactions Propecia Packungsgro?E levitra generic Clobetasol 30g Eczema Wolverhampton Venta Cialis Generico Buy Dapoxetine Priligy Online Levitra Kopa Cheap Pills Without A Prescription viagra Derniere Plus Amoxicillin Gonorrhea Fast Delivery Cialis Farmacias Online Sin Receta Zithromax Prescription Online Generic Viagra Viagra Et Effets Indesirables Ordina Levitra Generic Cialis Allergy To Amoxicillin Tomar Cialis Sin Necesitarlo Viagra Online Store Online Propecia Male Pattern Hair Loss Kamagra Gratis Tadalafil 20mg Cialis Cura Disfunzione Erettile Cialisis Medicamentos Cialis On Line Images Of Generic Amoxil Tablets Can Lasix Cause Dehydration Generic Cialis 100mg Venta De Kamagra En Linea Propecia Pdf Levitra Tab Reactions To Amoxicillin Viagra Sold In The United States levitra coupon free trial Baclofene Molecule Viagra 50mg Wirkung Tadalafil Online Amoxicillin Dosage 875 Mg Albendazole Cialis 5mg Amoxicillin Osage For 7 Month Old Preisvergleich Viagra 100 Order Cialis Levitra Generico Vardenafil Viagra Per Ansia cheap cialis Baclofene Achat En France Viagra Da 50 levitra online overnight delivery Avelox And Zithromax Isotretinoin Isotrex Where Can I Buy Antabuse Buy Amoxicillin In The Uk No Prescription Professionalsildena50mg. Order Cheap Viagra Can I Purchase Stendra Cod Discount On Line Macrobid Need Website Express Delivery Buy Generic Cialis Propecia Side Effects Merck Canadian Pharmacy Doxycycline Buy Vardenafil Kamagra Products Free shipping isotretinoin acne buy low price Order Cialis Buy Female Viagra Canada Viagra Stl levitra 20mg prices Estrogen Pills

Utworzony: 2017-06-03 11:56:43 ~~Chaspaycle~~

Kamagra In Usa United States Propecia Usa Propecia What Is Side Effects Viagra Effetti Benefici Priligy Buy Online Usa Le Cialis Est Il Dangereux Priligy Espana Prospecto Levitra Plus Viagra Online Rezept Nolvadex For Cheap Order Levitra Mononucleosis And Amoxicillin Acheter Finasteride Biogaran Generic Kamagra Cheap Buy Cialis Black Online Amoxicillin What Are The Contraindication viagra online Comment Prendre Le Cytotec Kamagra Torri 100mg Cheap Viagra Fast Comprar Cialis Web Order On Line Amoxicilina Amoksibos Direct Amex Accepted Buy Cheap Cialis Propecia Diabetes Asma Cialis 5mg Filmtabletten Bestellen levitra 40 mga for sale mexico beach Buy Levitra Low Price Viagra Kaufen Apotheke Rezeptfrei Cialis To Buy Cilais Et Priligy Vigra For Men cialis Kamagra 100 Without Prescription Wholesale Prices Viagra Purchase Kamagra Usa Candian Pharmacy Lasix Pills Cialis Disfunzione Erettile How To Order Cialis Kaufen Cialis 20mg Atarax Accutane Drug Propecia O Cegaba Priligy Mexique Generic Viagra Amerimedrx Review Aisoskin Compra On Line Viagra Discount Sales Achat De Viagra Quebec Priligy 30 Mg Presentacion generic cialis Achat De Valium Pas Cher Tadalis Sx Naturel Pas Cher Biuy Viagra Online Propecia Instalar Lopressor Levitra On Line Doryx 100mg C.O.D. Free Cialis Voucher Priligy Price Comprar Cialis Al Mayoreo Cialis Kaufen Levitra buy levitra on line All Natural Antibiotic Amoxicillin Valtrex Sold Usa cialis Buying Genericviagrawithpaypal Numeros Con Propecia cialis Images De Comprimes Amoxil Online Pharmacy Customer Care Services Mail Order Viagra Real Viagra No Prescription Opinion Finasteride Propecia Comprar Levitra Amoxicillin Pediatric Dosage Buy Generic Cialis Online Cialis Online Buy Amoxicillin For People Usa Levitra Order Kamagra On Line Il Viagra Rende Sordi

Utworzony: 2017-05-26 22:56:55 ~~Chaspaycle~~

Viagra And On Line Prescription Nolvadex For Sale Online Topically Applied Keflex Direct Progesterone Buy Zithromax 500mg Proven Ways To Last Longer In Bed No Prespriction Cialas Disulfiram Priligy 30 Mg Kaufen Cialis Sold Cheap Getting Zoloft Overseas Buying Secure Ordering Stendra 50mg 5mg Cialis Price Levitra Prix Levitra Prix En Officine Site Serieux Vente De Kamagra Get Cheap Xenical Online Mebendazole 2.5mg Cialis Canadian Inderal Non Perscription Where Can I Buy Free Shipping Progesterone Propecia Lakemedelsverket Cheap Vibramycin 100mg Canada Rx 24 Viagra Effetto Collaterale Buy Generic Prednisone Comprar Kamagra Online Cialis Effets Secondaires Forum Propecia Tablets Uk Amoxicillin Buy Where Can I Get Nolvadex Propecia Online Buy Cialis Plus Efficace Que Viagra Amoxicillin Sexual Dysfunction Priligy Buy Online Cialis Generique En Ligne Como Tomar Propecia Nolvadex For Sale Online Prix Cialis Boite 4 Zithromax For Gonorrhea Treatment Cheap Kamagra Tablets Name Brand Cialis Online Cipla Cost Of Cialis Antabuse Order Buy Generic Kamagra

Utworzony: 2017-05-24 05:54:40 ~~JustIdose~~

Online Phamacy Whitout Prescription Kamagra Jelly Forum Can I Purchase Bentyl Pills Ups Cod Only Je Besoin D'Un Abonnement Pour Dapoxetine Buy Kamagra Online 100mg Side Effects Cephalexin Canine Achat Viagra Veritable Online Viagra Viagra 100 Vs 50 Topical Propecia Hair Growth Viagra 100mg Purchase Orlistat Viagra Prix Vidal Viagra Price Citotec Comprar Buy Finasteride 1mg Propecia Side Effects Low Cost Generic Kamagra Buy Nexium In Mexico Comparaison Prix Viagra Cialis Kamagra Sildenafil Comprare Cialis Con Postepay Levitra Farmaco Impotenza Cheap Kamagra Uk Buy Lipitor Online With No Prescription Cialis Et Grossesse Buy Cheap Cialis Order Stendra 100mg Erectile Dysfunction Best Website Pharmacy Pharmacy Escrow Refills Kamagra Jellies Online Pharmacy Cost Levitra Generic Viagra India Pharmacy Buy Generic Kamagra Online Finasteride Where To Purchase Comparatif Viagra En Ligne Kamagra Sildenafil Cheap Propecia Uk Viagra De 100 Precio Prozac On Line Order Tadacip Online Purchase Metformin Best Viagra Online Oxcarbezapine For Gabapentin Withdrawl Rhineinc.In Buy Kamagra Jelly Online Cialis Original Wirkung Furosemide 40 Mg Without Perscription Cheap Kamagra No Rx Buy Cialis Online Usa Oklahoma Dapoxetina Tratamiento Kamagra Online Fast Viagra Medicament Best Price Cephalexin Buy Cialis Online Usa Levitra 20 Mg Le Viagra Rend Sourd Lasix Pill Viagra Super Active 100mg Pills Safe Medications Online Cialis Prices Online Cialis Viagra Versandapotheke Cost Of Kamagra Canadiancialissources Albuterol Sulfate Best Generic Zithromax Levitra Blindness Cialis Funzionamento Implicane Generic Zithromax Cost Walmart Amoxicillin Norvasc Implicane Online Cialis Oglasi Worldwide Cod Hydrochlorothiazide In Internet Mastercard How To Order Cialis Viagra Prezzo Farmacia Levitra. Brand Name Bayer.. 20 Mg. Cialis Online No Niagara Tablets 5mg Cialis 360 Day Supply Order Kamagra Gel Viagra Rembourse Real Provera Saturday Delivery Overseas Kamagra Pills Cialis En Andorra Generic Lasix Cialis Online Prices Propecia Argumento Viagra Bereber Cialis Cialis 5mg Price With Coupon Read why here David Jones Credit Card Debt. Qualification Criteria Rates Avant can help those with a minimum score of. online bank Valid email address. Find A Location Contact Us Wireless Policy Terms of Use Privacy Policy Visit www.Cheap Xenical Tablets Can I Buy Cialis Online Cephalexin Gerd Prix Kamagra Allemagne Kamagra Jellies Viagra Rezeptfrei Preis Viagra Online Stores Ordering Cialis Online Can Lasix Be Given Im Amoxicillin Reaction Rash Cialis Price Gonnorhea Amoxicillin Amoxicillin Dosage For Cats Capsule Cheap Viagra Fast Viagra Come Comprarlo Viagra Pharmacie Buying Viagra Online Priligy Medicina Buy Generic Levitra Vardenafil Price Generic Kamagra Allopurinol 300 Mg Australia Meds On Line No Prescribtion Cheap Viagra On Line Synthroid Without Script Cialis Sito Ufficiale Cheap Zoloft Cialis Rue Du Four Viagra Rezeptfrei Per Uberweisung Purchase Cheap Kamagra Super Silagra Keflex Liver Enzymes Generic Sildenafil Clomiphene Citrate 50 Mg Men Ampicillin Vs Amoxicillin Order Propranolol Order Now Online Hydrochlorothiazide Aldactazide In Usa Best Website Generic Free Shipping Hydrochlorothiazide Visa Quick Shipping No Script Needed Cialis Online Dapoxetina Miglior Prezzo Priligy 30 Ml Brand Cialis Online E Gravidanza Propecia Finasteride Comment Avoir Du Viagra Sans Ordonnance Ordina Cialis Online Fast Delivery Of Viagra

Utworzony: 2017-04-24 12:53:34 ~~CaseyVon~~

wh0cd677476 viagra prescription