2016-04-13

Łódź: Pamięci Generała Błasika

W szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej w Łodzi uczczono pamięć byłego dowódcy Sił Powietrznych, generała pilota Andrzeja Błasika.

Na pomniku lotników, w Porcie Lotniczym im. Wł. Reymonta w Łodzi, przy płycie upamiętniającej tragedię smoleńską, w której zginął gen. pil. Andrzej Błasik, w dniu 9 kwietnia, z inicjatywy Klubu Lotniczego Na Prostej i z udziałem Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa, który wystawił poczet sztandarowy, złożono wiązanki kwiatów. Prezes Klubu Lotniczego Na Prostej, Andrzej Amerski, w swoim wystąpieniu przypomniał drogę kariery lotniczej Generała, jego zainteresowania i kontakty z Łodzią.

Po złożeniu kwiatów i chwili ciszy wywiązała się rozmowa, w której instruktor Karol Gawora podzielił się swoimi wspomnieniami o młodym pilocie Andrzeju Błasiku.

Andrzej Błasik pierwsze kroki lotnicze stawiał w Łodzi. Odbył w Aeroklubie Łódzkim szkolenie Lotniczego Przysposobienia Wojskowego na samolotach Zlin-42, żyją instruktorzy, którzy Go szkolili.

W roku 2009, 8 kwietnia, gen. Błasik przyleciał do Łodzi samolotem Jak 40 nr 048, zwiedził Port Lotniczy, otworzył Salę Tradycji Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa i spotkał się z jego członkami.

Cześć Jego pamięci.

Mikołaj Neumann

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

3

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-01-20 08:27:44 ~~CaseyVon~~

wh0cd273138 150 mg wellbutrin sildalis doxycycline rogaine online

Utworzony: 2016-04-26 07:37:51 ~~Kaylie~~

Melissa, oatmeal can be dressed up a bit to entice yon0sgters̷u; I think! Dave, thanks for the visit… I have to say I’ve never had oatmeal with salt, but I’m willing to try it…. maybe.

Utworzony: 2016-04-22 22:17:52 ~~Mickey~~

Such fun!!! My husband LOVES to travel and has been to Europe a few times, as well as many states in the USA. My travel exierpence is limited, but he has several years on me so it's no surprise he has been more places than I have.In January we are going to Hawaii and are SOOOO excited!!! That's the farthest I've ever been!    Someday I want to visit Scotland & Ireland. That's my dream...