2011-07-21

Lipcowy PILOT Club już w sklepach

Najnowszy numer magazynu PILOT Club już w sprzedaży w sklepach oraz e-kiosku w wersji na iPada.

Pilot Club Magazine to elitarny miesięcznik poświęcony głównie pasji latania samolotami General oraz Business Aviation. Czytelnikami PCM są posiadacze prywatnych samolotów i śmigłowców, turystycznych i zawodowych licencji pilota oraz szybko rosnąca grupa managerów, przedsiębiorców i przedstawicieli wolnych zawodów myślących o biznesowym i rekreacyjnym lataniu. Magazyn przybliża kwestie związane ze szkoleniem lotniczym, kursami na licencje pilota, zakupem, eksploatacją, wynajmem i leasingiem samolotów i śmigłowców, użytkowaniem lotnisk i lądowisk, medycyną lotniczą i prawem lotniczym, opisuje aerokluby i szkoły latania oraz praktykę i teorię pilotażu. Najczęściej poruszane tematy to jednak opisy i testy samolotów, m.in. takich jak Cessna, Piper, Diamond, Cirrus, Zlin, Boeing, Airbus, Bombardier, Gulfstream, Pilatus, czy nawet Saab, a także śmigłowców takich jak: Bell, Sikorsky, Agusta czy Robinson.

W najnowszym numerze, znajdziemy:

Bombardier Learjet 60XR
Samolot – legenda. Ale z zupełnie nowym wnętrzem. Learjet zmieniał się stopniowo, ale wreszcie dogonił najlepszych. Przedstawiamy szybki, ekonomiczny a teraz także komfortowy bizet będący w zasięgu coraz szerszego grona.

G2000
Kilka słów o nowym dziecku Garmina. Dowiedzcie się, czym zaskakuje i czy jest łatwy w obsłudze.

24 godziny w Nowym Jorku
Wcale nie musicie gonić za „american dream”, żeby chcieć odwiedzić Nowy Jork. Dlaczego warto zawitać do tego inspirującego artystów miasta, opowiada Joanna Składanek.

Aerodontalgia, czyli…
No właśnie, dlaczego zęby nie lubią latać samolotem? Dlaczego czasami podróż uprzykrza nam nieziemski ból zębów? My już wiemy.

Kiedy dopadnie cię jet lag
Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że rozdrażnienie, problemy z koncentracją czy inne objawy utrudniające funkcjonowanie w nowym miejscu to naukowo udowodniony zespół nagłej zmiany strefy czasowej.

Bahamy – latając w raju
Kolejna wyprawa pozostająca na chwilę obecną w sferze marzeń, a którą udało się zrealizować Jozefowi Molsowi. Chociaż czytając ten tekst można dojść do wniosku, że dla chcącego…

Wycieczka do Locarno
Druga część relacji Petera Holy z jego lotniczej wycieczki do Locarno w Szwajcarii.

Mazury Air Show
Skąd wzięła się obecnie jedna z większych imprez lotniczych w kraju? Co ciekawego będzie można zobaczyć w tym roku w Giżycku – przeczytajcie koniecznie. I do zobaczenia w sierpniu na Mazurach.

Turku Air Show
Okazuje się, że Finlandia również może zaproponować coś ciekawego fanom lotnictwa. Przemysław Rost miał możliwość przekonać się na własne oczy, co działo się w Turku, zapraszamy do przeczytania jego relacji z tej imprezy.

Rudnice
Czechy również mogą pochwalić się interesującymi imprezami lotniczymi. Memorial Air Show w Rudnicach to zlot z dwudziestoletnim stażem.

Zapraszamy do lektury!

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Rajchel
PILOT Club Magazine

www.pilotclub.pl