2017-03-20

Linie Qatar Airways gratulują Hamad International Airport

Lotnisko Hamad International Airport otrzymało tytuł najlepszego lotniska na Bliskim Wschodzie po raz trzeci rok z rzędu oraz tytuł najlepszego personelu na Bliskim Wschodzie po raz drugi rok z rzędu.

Qatar Airways ma zaszczyt pogratulować Hamad International Airport (HIA), które stanowi port przesiadkowy dla linii lotniczej w Dosze, otrzymania tytułu Szóstego Najlepszego Lotniska na Świecie. Nagroda został przyznana podczas 2017 Skytrax World Airport Awards, jest to awans o cztery miejsca w górę w stosunku do zeszłego roku. Podczas ceremonii, która miała miejsce w trakcie Passenger Terminal Expo w Amsterdamie, HIA otrzymało również wyróżnienia: Najlepsze Lotnisko na Bliskim Wschodzie, po raz trzecie rok z rzędu oraz Najlepszy Personel na Bliskim Wschodzie, po raz drugi rok z rzędu.


Jesteśmy dumni oraz gratulujemy HIA uzyskania szóstego miejsca w rankingu najlepszych lotnisk na świecie nagradzanych przez Skytrax. Lotnisko Hamad zostało otwarte cztery lata temu i od tego czasu wspięło się na szóstą pozycję w światowym rankingu. Pokazuje to nasze nieustanne zaangażowanie w utrzymanie najwyższych standardów dla naszych pasażerów, którzy łaskawie obdarzyli nas swoim zaufaniem. Te wyróżnienia są dla nas tym bardziej znaczące, gdyż z roku na rok zwiększamy liczbę obsłużonych pasażerów na HIA, w 2016 roku osiągnęliśmy wynik 37 milionów – powiedział Dyrektor Generalny Grupy Qatar Airways, Akbar Al Baker.

W styczniu tego roku, Hamad International Airport otrzymało status pięciu gwiazdek po badaniu przeprowadzonym przez Skytrax, co automatycznie zaklasyfikowało HIA do grupy elitarnych lotnisk na świecie. Obecnie na świecie jest jedynie sześć lotnisk ze statusem pięciu gwiazdek, a HIA jest jedynym lotniskiem z takim wyróżnieniem na Bliskim Wschodzie.

The World Airport Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane dla portów lotniczych, na które oddają głos pasażerowie poprzez ankiety mierzące satysfakcję. Badania oraz nagrody są całkowicie niezależne, nagrody są przyznawane w oparciu o 12.8 milionów głosów ze 110 państw oraz dotyczą 410 lotnisk na całym świecie.

Ankieta bada zadowolenie pasażerów w 39 różnych obszarach oceniając usługi oraz jakość portow lotniczych – zaczynając od punktów check-in, po przyloty, transfery, zakupy, bezpieczeństwo, kontrolę imigracyjną, kończąc na wylotach.

Qatar Airways, katarski narodowy przewoźnik, to jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Dzisiaj, w dwudziestoleciu działalności, przewoźnik posiada nowoczesną flotę składającą się ze 195 samolotów, które obsługują kluczowe destynacje turystyczne oraz biznesowe na sześciu kontynentach.

Źródło: Qatar Airways

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię