2016-12-16

LPR: Szkolenie ukraińskich lekarzy

W Warszawie odbyło się szkolenie z zaawansowanych zabiegów ratujących życie u dzieci dla ukraińskich lekarzy i felczerów. Szkolenie prowadzone było przez instruktorów medycznych z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W dniach 12-14 grudnia w Warszawie odbyło się szkolenie z zaawansowanych zabiegów ratujących życie u dzieci dla ukraińskich lekarzy i felczerów. 40-osobowa grupa przyjechała do Polski ze Szpitala Klinicznego Straży Granicznej we Lwowie oraz centrów medycyny ratunkowej ze Lwowa, Iwano-Frankowska i Tarnopola.

Szkolenie odbyło się w Szkole Ratownictwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie, a prowadzone było przez instruktorów medycznych z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Drugiego dnia kursantów odwiedził minister Marek Tombarkiewicz, podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia. Miał okazję porozmawiać o problemach i rozwoju ratownictwa medycznego na Ukrainie.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z pracą szpitalnego oddziału ratunkowego w Szpitalu Bielańskim. Ciekawie na ten temat opowiadał ordynator dr Grzegorz Michalak, który jest również konsultantem wojewódzkim ds. medycyny ratunkowej.

Duże wrażenie na ukraińskich lekarzach zrobiła wizyta w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Możliwość obejrzenia śmigłowca ratunkowego z bliska jak i lot w symulatorze były całkowitą nowością. Załoga dyżurna HEMS oraz dyspozytorzy Centrum Operacyjnego wyczerpująco odpowiadali na wszystkie zadawane pytania.

Organizatorami szkolenia byli: Ministerstwo Zdrowia, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, WSPRiTS „Meditrans” w Warszawie, Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SPZOZ oraz Zakład Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Źródło: LPR

Ocena:  
( 31 )      bardzo słaby
  Opinii:  

3

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2016-12-17 16:45:39 ~~Kr~~

Nie pouczaj Pires. Nie jesteśmy bogatym krajem. A oni i tak już od nas za dużo dostali. I jak te pieniądze wykorzystali? Pojedz tam i zobacz. A jak chcesz dawać to z własnej kieszeni!

Utworzony: 2016-12-16 14:45:20 ~~Pires~~

do "Kr"
a zapomniałeś juz jak w latach 80-tych setki polskich lekarzy szkoliło się za granicą za free.
Najpierw myśl, potem pisz.

Utworzony: 2016-12-16 13:04:14 ~~Kr~~

Niech się szkola, ale za własne pieniądze. Względnie pieniądze pana ministra, które wylozy z własnej kieszeni.