2014-08-04

Kurs meteorologii dla pilotów

Kurs meteorologii dla pilotów. Zawarto w nim wszystkie niezbędne dla pilota informacje dotyczące procesów fizycznych i chemicznych w ziemskiej atmosferze, a także procedur lotniczych mających związek z warunkami atmosferycznymi.

Książka jest bogato ilustrowana – ponad 250 kolorowych ilustracji, które w znakomity sposób pomagają zrozumieć czytelnikowi poszczególne, omawiane przez autora tematy. Dwadzieścia rozdziałów napisane jest zrozumiałym językiem, w krótkich i przejrzystych paragrafach.

Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem informacji w nim zawartych. Przy omawianiu zjawisk niebezpiecznych dla lotnictwa autor przekazuje wiele cennych praktycznych wskazówek, które mają na celu zminimalizowanie niebezpieczeństwa związanego z wykonywaniem lotów w czasie występowania niebezpiecznych warunków atmosferycznych takich jak: burze, oblodzenie, turbulencja czy też uskoku wiatru na niskich poziomach.

Książka ta ma głównie służyć w szkoleniu kandydatów na pilotów oraz pilotów w celu przygotowania ich do egzaminu z meteorologii dla wszystkich rodzajów kursów na licencję i uprawnienia pilota (PPL, CPL, ATPL, IR), ale jest także doskonałym narzędziem do ugruntowania wiedzy dla pilotów bardziej doświadczonych. Książka dostępna jest w j. polskim i angielskim, co daje studentom możliwość praktycznego szkolenia z angielskiej terminologii meteorologicznej.

Czytaj więcej na stronie: meteorologialotnicza.pl

O autorze
Emerytowany meteorolog lotniczy Absolwent WAT (Wydział CHiFT – kierunek Meteorologia Lotnicza). Przeszedł wszystkie szczeble służby w korpusie oficerów meteorologii (d-ca załogi radaru meteorologicznego, kierownik LSM, synoptyk RBM, st. synoptyk RBM, d-ca RBM, z-ca Szefa Oddziału METOC w AFNORTH NATO HQ oraz Komendant CMSP).Źródło: meteorologialotnicza.pl

Ocena:  
( 4 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię