2014-02-07

Koszęcin: Modelarski konkurs o puchar wójta

W marcu odbędzie się organizowany po raz trzeci konkurs modelarski o puchar wójta gminy Koszęcin. W 2013 roku o puchar walczyło ponad 60 zawodników z Polski i Czech, którzy na konkurs i wystawę przywieźli ponad 250 modeli.

Trzecia edycja Gminnego Konkursu Modelarskiego o Puchar Wójta Gminy Koszęcin odbędzie się w dniach 28-29 marca 2014 roku. Pierwszy dzień – organizacyjny; jest to piątek – przeznaczony jest m.in. na przyjmowanie modeli, które będzie trwało także w sobotę do godziny 10. Wystawa modeli będzie dostępna dla zwiedzających w sobotę od godziny 8 rano do 16, kiedy to odbędzie się zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników. A do wygrania m.in. puchar wójta gminy Koszęcin za najlepszy model konkursu, puchary dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie za najciekawszy model plastikowy i kartonowy, puchar Kółka Modelarskiego „Broń i Barwa” w Koszęcinie dla najmłodszego modelarza czy Liga Damska za najciekawszy model wykonany przez kobietę, a także nagrody specjalne, fundowane przez sponsorów. Konkursowe nagrody otrzymają zdobywcy trzech pierwszych miejsc, możliwe są także wyróżnienia przyznawane w każdej klasie startowej i grupie wiekowej.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach. Liczba i wiek uczestników są nieograniczone. Przewidziany jest podział na trzy grupy wiekowe: młodzik (szkoła podstawowa), junior (gimnazjum do 18 lat) i senior (powyżej 18 lat). Modele zostaną podzielone na dwie grupy: standard (gotowy do lotu, gotowy do boju, model samolotu lub pojazdu, bez otwartych luków, przedziałów, mogą być otwarte włazy załogi w pojazdach, kabiny pilotów w samolotach) oraz otwarta (modele z otwartymi lukami, przedziałami, przekroje itd., czyli wszelkie waloryzacje bez podziału na wiek wykonawcy).

Program konkursu:

28 marca, piątek
12.00-19.00 – przyjmowanie modeli, dzień organizacyjny

29 marca, sobota – główna impreza
8.00-10.00 – przyjmowanie modeli
8.00-16.00 – wystawa modeli dla zwiedzających
16.00 – zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników oraz odbiór modeli

Organizatorami konkursu są Dom Kultury w Koszęcinie (gdzie odbędzie się impreza) oraz Kółko Modelarskie „Broń i Barwa”. Jego cele to popularyzacja modelarstwa, zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz chęć zainteresowania społeczeństwa modelarstwem.

W odbywającej się w 2013 roku (15-16 marca) drugiej edycji konkursu uczestniczyło 61 modelarzy (39 seniorów, 11 juniorów i 11 młodzików) z Polski i Czech, którzy przywieźli 254 modele. 164 modele wystawiono w konkursie, 90 wystawiono na stołach klubowych. Z pucharem wójta z Koszęcina wyjechał Dariusz Jakubczak, który zaprezentował model Herculesa.

Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 24 marca. Szczegóły w regulaminie.
sk

Ocena:  
( 1 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię