2016-11-09

Konferencja EALA. Nagroda dla prof. Marka Żylicza

Podczas międzynarodowej konferencji z prawa lotniczego w Warszawie, prof. Marek Żylicz otrzymał prestiżową nagrodę tzw. Life Time Achievement Award. Partnerem organizowanej przez European Air Law Association (EALA) konferencji był Partnerem wydarzenia został Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego.

4 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się prestiżowa konferencja z prawa lotniczego organizowana przez European Air Law Association (EALA). Partnerem wydarzenia został Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego.

W Polsce konferencja organizowana była po raz pierwszy. W trakcie tego wydarzenia została wręczona profesorowi Markowi Żyliczowi bardzo prestiżowa nagroda tzw. Life Time Achievement Award za nadzwyczajny wkład w rozwój międzynarodowego i europejskiego prawa lotniczego.

W konferencji wzięło udział 150 prawników zajmujących się prawem lotniczym z całego świata.

Konferencję otworzył wykład prof. Pablo Mendes de Leona, prezesa EALA, dyrektora Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego w Leiden oraz Piotra Samsona, Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Magdaleny Jaworskiej, Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Jacka Krawczyka, przewodniczącego grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). Całe wydarzenie podzielono na następujące sesje tematyczne:

 • ICAO Global Market-Based Measure: Mission accomplished or merely begun?;
  After Brexit;
 • The truth is out there: Perspectives on aviation safety and post-accident investigations;
 • Cyber Security in Aviation: An Innovative Vision of the Matter;
 • Passenger rights;
 • Recent competition law developments in the aviation sector: What lessons can we learn?

 • Konferencje EALA to największe tego typu wydarzenie na świecie. Partnerstwo Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla uczelni – podkreśla prof. Anna Konert, Dyrektor Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego. – Dla nas jest to tym ważniejsze, gdyż prawo lotnicze jest na naszej uczelni bardzo aktywnie rozwijaną gałęzią, która stanowi jedną z wizytówek Wydziału Prawa na Uczelni Łazarskiego. Jest to także dziedzina relatywnie młoda, która bardzo dynamicznie się rozwija, a zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych w tym kierunku prawników stale rośnie – podsumowuje prof. Konert.

  Źródło: Uczelnia Łazarskiego

  Ocena:  
  ( 1 )      znakomity :)
    Opinii:  

  1

    

  Dodaj swoją opinię

  Utworzony: 2017-04-26 21:36:43 ~~CaseyVon~~

  wh0cd327787 buy viagra online