2016-06-02

Kolizja szybowców na mistrzostwach Polski

Podczas rozgrywania trzeciej konkurencji Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lesznie doszło do kolizji dwóch szybowców. Mimo uszkodzeń, piloci zdołali wylądować na lotnisku, nie odnosząc obrażeń.

Do zdarzenia doszło podczas rozgrywania trzeciej konkurencji 6. Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie 15 m, odbywających się w Lesznie. Dwa szybowce zderzyły się w kominie termicznym na wysokości około 1000 metrów – poinformował redakcję Robert Koralewski, szef szkolenia Aeroklubu Leszczyńskiego organizującego zawody. Wskutek kolizji szybowce zostały uszkodzone, jednak były sterowne i piloci zdołali bezpiecznie wylądować na lotnisku, nie odnosząc obrażeń.

W zdarzeniu uczestniczyli dwaj reprezentanci Aeroklubu Leszczyńskiego: Janusz Centka latający Arcusem i Paweł Wojciechowski na Jantarze 2B. Uszkodzenia szybowców zmusiły ich do wycofania się z rywalizacji. Zawody są kontynuowane.

Do udziału w Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 m, które będą trwać do soboty, zgłosiło się 33 pilotów. Jednocześnie na lotnisku w Lesznie odbywają się Regionalne Zawody Szybowcowe w klasach Klub A i 18 m (zobacz: SMP i RZS w Lesznie: Tylko jedna konkurencja).
sk