2016-09-22

Kolejny Sinus z Flexem

Kolejny, już czwarty, Sinus (SP-SRRM) z Flexem (wymiennymi końcówkami skrzydeł) w ubiegłym tygodniu pojawił się na polskim niebie.

Sinus w wersji Flex z wymiennymi końcówkami skrzydeł jest prawdopodobnie jedynym samolotem ultralekkim na rynku łączącym cechy szybowca i szybkiego przelotowca. W wersji z długimi końcówkami skrzydeł posiada rozpiętość 15 m oraz charakterystykę motoszybowca o doskonałości wynoszącej 1:28. Z kolei krótkie końcówki skrzydeł zmniejszające rozpiętość do 12,5 m dają możliwość latania na przelotach z prędkością 225 km/h.

Ten wyjątkowy samolot wyposażony jest w oszczędny silnik Rotax 912UL o mocy 80 KM oraz przestawialne w locie i chorągiewkujące śmigło Pipistrel Vario. 100 litrowe zbiorniki sprawiają, że problem tankowania po trasie będzie występować niezmiernie rzadko. SP-SRRM na pokładzie posiada m.in. dotykowy glass-cockpit Dynon SkyView z możliwością synchronizacji z urządzeniami mobilnymi (Android, iOS), system autopilota, transponder Mode-S i spadochronowy system ratunkowy Galaxy GRS.

Jak większość nowych samolotów Pipistrel, tak i ten egzemplarz dopuszczony jest do lotów VFR zarówno w warunkach dziennych (day VFR), jak i nocnych (night VFR).

Źródło: Skydream

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię