2016-04-11

Klaudia Bułgakow w Pucharze Świata

Klaudia Bułgakow jako jedyna reprezentuje Polskę na pierwszym etapie paralotniowego Pucharu Świata 2016. Zawody rozgrywane są w Castelo w Brazylii.

9 kwietnia w brazylijskiej miejscowości Castelo rusza pierwszy etap Paralotniowego Pucharu Świata 2016. Klaudia Bułgakow jako jedyna z Polaków reprezentuje nasz kraj. Konkurencje rozgrywane są w dniach od 10 do 16 kwietnia.

Prognozy pogody są bardzo dobre, co rokuje udane zawody, z prawdopodobną maksymalną liczbą konkurencji, czyli siedmiu. Zapowiada się ostra rywalizacja, zwłaszcza wśród kobiet, gdzie starują poza Klaudią (Mistrzynią Świata 2013) Keiko Hiraki z Japonii (Mistrzyni Pucharu Świata 2013), Nicole Federle (Mistrzyni Europy 2012, medalistka Mistrzostw Świata i Pucharów Świata) oraz inne utytułowane zawodniczki.

Podczas trwania zawodów piloci startują ze startowiska Uba znajdującego się 45 min jazdy samochodem na północny wschód od miasta. Położone jest na stromej czarnej skale w malowniczej zielonej dolinie.

Castelo, miasto i gmina w Brazylii, leży w stanie Espírito Santo. Znajduje się w mezoregionie Sul Espírito-Santense i mikroregionie Cachoeiro de Itapemirim. Kulturalnie Castelo uległo silnym wpływom emigracji włoskiej, której potomkowie nadal stanowią większość populacji regionu. Znajduje to swój wyraz w religii i folklorze.

Źródło: Klaudia Bułgakow

Ocena:  
( 0 )      nie oceniany
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię