2011-06-27

Katastrofy, awarie, uszkodzenia w polskim lotnictwie wojskowym 1961 – 70

Książka „Katastrofy, awarie, uszkodzenia w polskim lotnictwie wojskowym 1961 – 70„ zawiera szczegółowy opis ponad 500 wypadków lotniczych, które wydarzyły się w Polsce od rou 1961 do 1970.

W całej dekadzie zdarzyły się w Polsce 134 katastrofy lotnicze (wypadki ze skutkiem śmiertelnym) i 111 awarie (utrata sprzętu lotniczego), wliczając w to poważniejsze uszkodzenia w książce opisano ponad 500 wypadków lotniczych. Każde zdarzenie poza datą, typem samolotu, jego numerem seryjnym/bocznym oraz przynależnością do danej jednostki lotniczej zawiera klasyfikację oraz opis samego wypadku.

Książka jest sporządzona w układzie chronologicznym, a na końcu znajduje się skorowidz ułożony wg typów samolotów. Całość ilustruje ponad 200 zdjęć. Aby zachować jak największą bezstronność, autorzy postanowili opisać wypadki lotnicze na podstawie oryginalnych protokołów wypadkowych zachowanych w archiwach wojskowych.

Autorzy: Sławomir Bartosik, Miłosz Bogdański, Robert Senkowski
Wydawca: Lotnicza Agencja Fotograficzna (www.laf-aeromax.pl)

Książkę można wygrać w naszym konkursie: Katastrofy Awarie Uszkodzenia – wygraj ciekawą książkę

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2011-10-22 09:25:16 ~~Aviateam.pl~~

Przeczytałem, chwilę zajęło, bo pozycja sosyć obszerna.
Dobra lektura zwłaszcza dla tych którzy chcieli by się dowiedzieć, dlaczego samoloty spadają. Po przeczytaniu powyżeszj pozycji, kazdy odpowie sobie sam.
Jest to rzetelne przedstawienie tematu, w dużej mieże uzupełnione zdjęciami.

Marzy mi się druga część, kontunuująca wydarzenia po 1970r.