2016-11-29

Katastrofa w Kolumbii

75 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Kolumbii. Na pokładzie czterosilnikowego RJ85, który rozbił się przed lądowaniem w Medelin, było 81 osób.


Do wypadku doszło 28 listopada wieczorem (22:00 LT) w pobliżu Medelin w Kolumbii. Lecący z lotniska Santa Cruz w Boliwii samolot Avro RJ85 (CP-2933; lot LMI-2933) linii LAMIA Bolivia rozbił się krótko przed lądowaniem. Na pokładzie samolotu było 81 osób – 72 pasażerów oraz dziewięcioosobowa załoga. Wśród pasażerów znajdowali się m.in. piłkarze brazylijskiej drużyny Chapecoense, którzy mieli rozegrać mecz w Medelin.

Przed katastrofą załoga RJ85 miała zgłaszać usterkę systemu elektrycznego. Rozpoczętą wkrótce po utracie łączności z samolotem akcję poszukiwawczo-ratowniczą, prowadzoną w trudno dostępnym górzystym terenie, dodatkowo utrudniały warunki pogodowe, m.in. silny deszcz. Z tego powodu w działaniach nie uczestniczyły śmigłowce. Jak poinformowano, przed przerwaniem akcji udało się uratować pięć ocalałych z katastrofy osób, potem pojawiły się doniesienia o jeszcze jednej.
red

  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię