2016-10-21

Indoor skydiving: taniec z LEDami zachwyca

Dla profesjonalnych skydiverów – Jeffa Provenzano i Amy Chmelecki – poszukiwanie nowych sposobów latania jest naturalne. Ich powietrzny taniec pokazał, w jak ciekawy sposób można go zaprezentować. Klip „After Dark” to indoor skydiving z choreografią inspirowaną magicznym efektem, jaki daje odpowiednie oświetlenie.

Rozmowa z Jeffem Provenzano:

Co było inspiracją dla stworzenia tego klipu?

Ukończyłem szkołę sztuk wizualnych w Nowym Jorku. Moje twórcze doświadczenia były po części inspiracją. Także sam Nowy Jork na to wpłynął – nocne życie, światła miasta, niekończąca się miejska energia były czymś, co chciałem zawrzeć w projekcie od dłuższego czasu. Kiedy iFly otworzyło tunel w Yonkers, stało się to idealną okazją, żeby wprowadzić te pomysły w życie.

Masz ponad 17000 skoków na koncie. Dlaczego korzystasz z tunelu?

Możesz w nim cieszyć się spadaniem swobodnym bez podejmowania ryzyka skydivingu. W tunelu może latać każdy, no i w przeciwieństwie do skydivingu, gdzie przed otwarciem spadochronu masz może minutę zabawy, w tunelu możesz to robić tak długo, jak chcesz.

Opowiedz o oświetleniu, którego użyliście na kombinezonach i w tunelu.

Światła na naszych kombinezonach to diody LED, a kaski były pomalowane farbą elektro-luminescencyjną, która świeci po włączeniu. Oświetlenie tunelu było na dole, pod siatką. Większość świateł zewnętrznych w budynku była zaciemniona lub wyłączona.

Dla przeciętnego widza ewolucje, które wykonujecie w tunelu wyglądają niezbyt skomplikowanie. Czy trudno jest kontrolować ciało w tunelu aerodynamiczny, przez który powietrze przelatuje z olbrzymią prędkością?

To być może nie wygląda na skomplikowane, ale takie latanie wymaga olbrzymiego zaangażowania – każda figura, przejście pomiędzy nimi, czy trik. Mam już wiele wylatanych godzin na koncie i wciąż się uczę.

W tunelu towarzyszyła ci Amy Chmelecki. Jak się dogadujecie?

W powietrzu zgrywamy się idealnie. Poza tym, że jesteśmy w jednym zespole, jesteśmy też najlepszymi przyjaciółmi. Właściwie razem zaczęliśmy uprawiać skydiving i latamy ze sobą od zawsze.

Skok z samolotu w prawdziwym salonie, lot w wingsuitach nad Manhattanem, a teraz to. Co dalej?

Cóż, nie mogę powiedzieć, bo to zepsułoby niespodziankę. Ale chcę pokazać różnorodność sportu, którym się tak pasjonuję. Mam wiele pomysłów. O realizacji niektórych marzę od dawna i mam nadzieję, że pewnego dnia wszystko się uda.

Źródło: Red Bull

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

1

  

Dodaj swoją opinię

Utworzony: 2017-04-24 13:33:55 ~~Phyllisfreef~~

wh0cd413193 Viagra Prescription