2017-03-22

III International Balloon Festival

Na przełomie kwietnia i maja Świdnicki Klub Balonowy zaprasza na III International Balloon Festival. Pojawią się załogi balonowe z Czech, Francji, Litwy, Niemiec, USA oraz z różnych stron Polski.

Nad niebem Dolnego Śląska w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2017 roku zagości 15-20 balonów na ogrzane powietrze. Załogi z Czech, Francji, Litwy, Niemiec, USA oraz z różnych stron Polski. Założeniem jest przeprowadzenie zawodów i fiesty dla publiczności w tym samym czasie oraz integracja międzynarodowego środowiska balonowego. Fiestę zaszczycą utytułowani piloci z całego świata. Konkurencje balonowe rozegrane zostaną w Krzyżowej, Dzierżoniowie, Srebrnej Górze, planowany jest również lot rezerwowy.

Imprezę objęli patronatem i są współorganizatorami: Starosta Świdnicki, Wójt Gminy Świdnica, Burmistrz Dzierżoniowa.

Organizatorem festiwalu jest Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciel Krzysztof Zapart – wiceprezes Klubu Balonowego w Świdnicy, który ma na swoim koncie udział w Pucharze Gordona Bennetta w 2014 i 2015 roku, gdzie wraz z Bazylim Dawidziukiem zajął piąte miejsce, załoga ta ustanowiła też dwa rekordy Polski: dystansu 1971 km oraz czasu lotu 69:12 godzin. Krzysztof Zapart początkowo dzielił pasję latania balonami z przyjaciółmi; następnie postanowił skupić w klubie społeczność lokalną, zainteresowaną tym sportem i przyciągnąć pilotów balonowych z całego kraju, którzy chcą podejmować sportowe wyzwania w zawodach balonowych na świecie, reprezentując wspólnie Polskę. Ireneusz Cieślak – zdobywca Pucharu Gordona Bennetta w 1983 roku – został honorowym prezesem Klubu Balonowego w Świdnicy.

Pomysł zorganizowania Festiwalu narodził się po udziale w międzynarodowej fieście balonowej w Albuquerque w USA i ma na celu upowszechnienie sportu balonowego wśród zwykłych ludzi w naszym kraju.

Miejsce festiwalu jest idealne dla tego typu imprezy. Przede wszystkim w okolicy nie ma ograniczeń w przestrzeni powietrznej.

Więcej informacji bieżących o festiwalu można zasięgnąć na stronie balloonfestival-swidnica.pl

Źródło: Świdnicki Klub Balonowy

Ocena:  
( 2 )      bardzo słaby
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię