2016-10-05

II Gdański Obóz Szybowcowy

Piloci z Aeroklubu Gdańskiego oraz uczniowie i piloci z Aeroklubu Poznańskiego i Elbląskiego wzięli udział w II Gdańskim Obozie Szybowcowym, odbywającym się w Centralnej szkole Szybowcowej w Lesznie.

Zakończył się II Gdański Obóz Szybowcowy trwający od 27 sierpnia do 4 września. W zorganizowanym przez Centralną Szkołę Szybowcową Leszno i Aeroklub Gdański zgrupowaniu wzięło udział 20 pilotów z AG oraz uczniowie i piloci z Aeroklubu Poznańskiego i Elbląskiego.

Przez niemal cały czas trwania obozu panowała piękna, szybowcowa pogoda mobilizująca pilotów i organizatorów do sprawnego działania. Każdego dnia już koło godziny 9:30 uczestnicy obozu krzątali się pomiędzy ustawionymi w rzędach Juniorami, Jantarami, Piratem i Astirem, przygotowując się do lotu. W tym czasie na Bocianie i Puchaczu przeprowadzane były loty uczniowskie i zapoznawczo-widokowe.

W okolicach południa tłum pasjonatów na „kwadracie” zdecydowanie malał – piloci jednosterów walczyli w powietrzu o jak najdłuższe loty, a uczniowie na Bocianie i Puchaczu wykonywali zadania w ramach termiki instruktorskiej. Na zakończenie dnia lotnego obozowicze organizowali ogniska i imprezy integracyjne.

Podsumowanie:
Nalot: 206 h 55’

Wykonane zadania:
Celność lądowania – 2 osoby
Termika – 3 osoby
Laszowanie Astir – 4 osoby
Laszowanie Jantar 3STD – 2 osoby
50 km do licencji – 1 osoba

Zdjęcia

Źródło: CSS Leszno

Ocena:  
( 1 )      znakomity :)
  Opinii:  

0

  

Dodaj swoją opinię